Три гнізда: 7 смартфонів з роздільними слотами для двох SIM-карт і карти пам'яті 2018
Останнім часом виробники почали поступово відходити від використання в своїх смартфонах так званих комбінованих (ну або гібридних) слотів. Це коли можна вставити або дві SIM-карти, або одну SIM-карту і MicroSD. Що, погодьтеся, вкрай незручно. Цим жахом нас «годували» пару-трійку років. І ось тепер ситуація почала змінюватися - з'являється все більше моделей, де слоти роздільні.
Восени минулого року ми підібрали кілька смартфонів з роздільними слотами, проте до сьогоднішнього дня деякі з них встигли застаріти, а то і зовсім зникнути з роздробу. А раз так, то ми вирішили написати ще один текст на цю ж тему, але вже з більш актуальними моделями. Власне, його ви зараз і читаєте.
Відносини Xiaomi до роздільним слотів вкрай непроста. У Redmi 5 , Redmi 5A і Redmi Note 5A з цим все відмінно, а ось у Redmi Note 5 , Redmi 6A і Redmi 6 гнізда комбіновані. У Redmi 6 Pro знову все відмінно ... Загалом, повна чехарда і плутанина. Моделі серії Redmi 6 поки в Росії не продаються (та й на AliExpress пропозицій не дуже багато), так що нашим героєм став Xiaomi Redmi 5 Plus. Зрозуміло, у нього роздільні слоти. А ще - великий 6-дюймовий екран з роздільною здатністю Full HD +, потужна батарейка на 4000 мАг, металевий корпус і цілком собі бадьорий чіпсет Snapdragon 625. До речі, недавно Redmi 5 Plus помітно подешевшав , Як і інші моделі Xiaomi. Що зробило його ще цікавіше.
Цей апарат може похвалитися не тільки роздільними слотами, а й знімним акумулятором. У наш час подібна конструкція корпусу зазвичай тільки у самих-самих дешевих смартфонів ціною в 5-6 тисяч рублів. Побачити подібне в моделі середнього рівня було досить незвично. Саме тому в нашу добірку потрапив Galaxy J4 2018, а не представлений одночасно з ним Galaxy J6 2018 . У останнього теж роздільні слоти, але корпус вже нерозбірними. Так ось, про Galaxy J4 2018: в арсеналі апарату 5,5-дюймовий екран Super AMOLED, фронтальна камера зі спалахом і батарейка на 3000 мАг, яка завдяки економічному екрану забезпечує приблизно таку ж автономну роботу, як в разі апаратів з IPS і 4000 мАг . Тобто два-три дні.
Vivo V7 (12 990 рублів)
Спочатку цей апарат намагалися продавати в Росії за 22 тисячі рублів, що було вкрай дорого. Тепер же його можна купити за 12 990. Що вже набагато ближче до істини. За ці гроші можна розраховувати на 5,7-дюймовий екран формату 18: 9, батарейку ємністю 3000 мАг, чіпсет Qualcomm середньої руки і, звичайно, на селф-камеру з роздільною здатністю аж 24 мегапікселя. У Vivo взагалі вважають любителів знімати автопортрети чи не головною частиною своєї цільової аудиторії, і V7 це дуже чітко демонструє. В цілому - нормальний китайський смартфон початкового рівня. А якщо хочеться чогось серйозніше і саме від Vivo, то можна дивитися в бік V7 + і апаратів серії V9 . У них теж роздільні слоти. Правда, і коштують всі ці моделі кілька (а іноді і серйозно) дорожче.
Honor 7C (10 990 рублів)
Потрібно відразу обмовитися, що в російському роздробі продається один Honor 7C, а на AliExpress (з доставкою з Росії і гарантією) дещо інший - Honor 7C Pro . Нормальні - тобто роздільні - слоти є в обох версіях. Але є між ними і відмінності. Звичайний варіант 5,7-дюймовий (1440 х 720 пікселів), підтримує NFC (а значить і безконтактну оплату через Google Pay) і має в своєму розпорядженні чіпсетом Snapdragon 430. Pro-версія може протиставити цьому дисплей з діагоналлю 6 дюймів, трохи більш продуктивний Snapdragon 450 і металічний корпус. При цьому NFC в ній немає. Загалом, вирішуйте самі, що для вас важливіше, але ми, мабуть, за NFC і компактність. І за більш низьку ціну: Honor 7C Pro варто 13 990.
Nokia 3.1 (11 990 рублів)
Зовсім свіжий смартфон - і одна з перших моделей Nokia з екраном 18: 9. Що в смартфоні радує - підтримка NFC і Googlу Pay, металева рамка по периметру корпусу, а також прошивка на базі чистого Android. Nokia 3.1 бере участь в програмі Android One, і це означає, що оновлення будуть прилітати швидко і регулярно. Кілька засмучує апаратна платформа. Якщо з чіпсетом MediaTek MT6750 ще можна змиритися, то 2 Гбайт оперативної пам'яті - це дуже мало: у інших учасників цієї добірки, які стоять порівнянних грошей, 3-4 Гбайт. Так, існує і версія Nokia 3.1 з 3 Гбайт, але в Росію її не возять. До речі, у попередниці Nokia 3.1 - моделі Nokia 3 - теж роздільні слоти. І вона останнім часом помітно подешевшала. Так що бажаючі купити саме Nokia і при цьому заощадити можуть подивитися на неї.
Oppo A83 (13 990 рублів)
Чимось - наприклад, своїм дизайном і програмною оболонкою для Android - цей апарат нагадує модель Vivo, що й не дивно, оскільки і Oppo, і Vivo належать одному і тому ж китайському холдингу BBK. З дозволом селф-камери в A83 гарячкувати не стали (на відміну від колеги з Vivo), і вона всього 8-мегапіксельна. Зате використовує штучний інтелект для підвищення якості фото. Роль апаратної платформи виконує MediaTek Helio P23 - рішення, цілком порівнянне за продуктивністю з чіпсетами Qualcomm середнього класу. Екран у Oppo A83 5,7-дюймовий з роздільною здатністю HD. NFC немає - ну не люблять цю технологію в Китаї і все тут! Додамо, що правильна конфігурація слотів спостерігається і в деяких інших моделях Oppo - наприклад, F5 .
Зовсім свіжий для російського ринку апарат. Модель цілком собі цікава і навіть більш того. Наприклад, екран у неї 6-дюймовий з здатністю 2160 х 1080, а не 1440 х 720, як у більшості апаратів в цій статті (за винятком Xiaomi). Є NFC, чіпсет Qualcomm Snapdragon 636 помітно швидше інших апаратних платформ в даній збірці, та й батарея на 5000 мАч вселяє повагу. Нарешті, варто відзначити здвоєну задню камеру - вона теж є не у всіх. Додатковим бонусом виступає чистий Android 8.1. У програмі Android One модель, правда, не бере, і все ж власник смартфона може розраховувати на досить оперативні оновлення. Ну і додамо, що у Zenfone Max (M1) і Zenfone Max Plus (M1) теж роздільні гнізда для карток.