Як правильно заряджати акумулятор смартфона
- Види телефонних акумуляторів
- Як правильно заряджати новий акумулятор смартфона
- Як правильно заряджати новий телефон з li-ion батареєю
- Як правильно заряджати новий смарфона з li-pol батареєю
- Як правильно заряджати смартфон з li-ion батареєю
- Як правильно заряджати телефон з li-pol батареєю
- Як правильно заряджати телефон з ni-mh батареєю
- Що не допускається при зарядці акумулятора телефону
- C li-ion батареєю
- C li-pol батареєю
- З ni-mh батареєю
- Відео: Як правильно заряджати акумулятор телефону
Сучасне мобільний пристрій, крім початкового свого призначення - засоби комунікації - виконує безліч інших функцій. Це вихід в інтернет, фото- і відеокамера, можливість дивитися фільми, слухати музику і грати в ігри і багато іншого. Тому акумулятори таких пристроїв доводиться часто заряджати. Як це робити правильно, щоб продовжити життя АКБ і збільшити її ресурс?
Види телефонних акумуляторів
В сучасних смартфонах використовуються літій-іонна (li-ion) і літій-полімерні (li-pol) батареї. Літій-іонні змінили своїх попередників - нікель-кадмієві та нікель-металогідридні - і перевершили їх по багатьом параметрам. Однак в процесі експлуатації виявилися і їх недоліки. Літієві електроди виявилися нестабільними. Тому в чистому вигляді цей матеріал перестали використовувати, замінивши різними сполуками. Утворені батареї відповідали всім вимогам, а тому міцно зайняли свою нішу.
Також в сучасних смартфонах використовуються літій-полімерні акумулятори. Там використовується принцип переходу полімерів в напівпровідник. В полімери впроваджуються іони електроліту, це покращує провідність.
На сьогоднішній день випускаються такі види АКБ:
- полімерні електроліти з впровадженими в них солями літію;
- сухі електроліти на основі полімеру;
- мікропористі матриці, куди впроваджені неводні розчини солей літію.
Розробки в цьому напрямку ведуться донині, тому технологія продовжує удосконалюватися.
У старих телефонах застосовуються, як правило, нікель-кадмієві та нікель-металогідридні.
Як правильно заряджати новий акумулятор смартфона
Багато хто чув, що нову батарею потрібно і заряджати по-особливому, в іншому випадку вона швидше вийде з ладу. Але ж якщо акумулятор незнімний то замінити його буде зовсім не просто.
Новенький акумулятор рекомендується «розгойдати». Ось що для цього потрібно:
- Повністю, до нуля, розрядити АКБ. Не потрібно робити це спеціально, гризучи усіма способами смартфон - нехай розрядка відбудеться поступово, при звичайному використанні. Головне, щоб вона була повною.
- Потім поставити апарат на зарядку. Потрібно подивитися в керівництві до нього, скільки часу займає повний цикл заряду і розряду, і накинути до часу відновлення батареї пару годин.
- Після повної зарядки користуватися телефоном як зазвичай, але знову ж таки дочекатися його повної розрядки, процедуру повторити. І так - 3-4 рази. Це збільшує ресурс АКБ, дозволяє їй служити довше.
Важливо! Така «розгойдування» прийнятна тільки для нових смартфонів, якщо апарат вже давно експлуатується, то прийом може, навпаки, нашкодити.
Як правильно заряджати новий телефон з li-ion батареєю
Тут є деякі нюанси. Літій-іонні батареї не дуже добре ставляться до повного розряду-заряду. Тому навіть в самому початку експлуатації зловживати «розгойдуванням» не варто, обмежившись 2-3 разами. Надалі заряд батареї повинен триматися в межах 20-80%, не варто допускати її повної розрядки, так само як і тримати, включеної в розетку, весь час. Оптимальним буде трохи не давати АКБ заряджатися до кінця, залишаючи заряд на рівні 90-95%.
Як правильно заряджати новий смарфона з li-pol батареєю
Li-polymer АКБ зовсім не люблять глибокий розряд. Виробники рекомендують перші кілька разів заряджати акумулятор повністю, проте в цьому випадку краще не доводити його падіння до нуля. При показнику 10-15 відсотків варто вже підключати апарат до електромережі. Надалі рекомендується заряджати його при будь-якій зручній можливості - маленькими порціями.
Побутують різні думки, чи варто новий телефон повністю розряджати і заряджати. З одного боку, li-ion і li-pol не володіють ефектом пам'яті через це в цьому не сенсу. З іншого боку, під час виробництва в акумулятор додають інгібітор, який повинен продовжити життя батареї і саме під час перших зарядок-разрядок він руйнується, що дозволяє досягти максимальної тривалості життя і ємності.
Як продовжити термін служби акумулятора телефону
Різні батареї вимагають різного підходу, проте є загальні правила, яких слід дотримуватися для всіх типів АКБ, щоб продовжити їх термін служби:
- Користуватися варто тільки «рідної» зарядкою - при досягненні повного заряду вона перестає подавати живлення в нього, навіть якщо не відключити від мережі. Тому перезарядження не відбудеться в будь-якому випадку. Використання ж чужий зарядки може зіпсувати роботу батареї. «Рідні» ЗУ також відповідають всім вимогам щодо саме цієї моделі: напруга, вихідний струм, потужність.
- Необхідно підтримувати оптимальну температуру як при експлуатації, так і при зберіганні смартфона. Ця кімнатна температура. Однаково шкодять апарату як перегрів, так і переохолодження, а також різка зміна температур.
- Якщо мобільним пристроєм тривалий час ніхто не буде користуватися, то не варто його перед цим повністю заряджати, так само як і розряджати до нуля. Це зашкодить акумулятору. Оптимальним буде вимкнути і прибрати телефон при рівні заряду близько 50%.
Далі - нюанси експлуатації різних типів батарей.
Як правильно заряджати смартфон з li-ion батареєю
Літій-іонні батареї не люблять повний розряд (за винятком калібрування) та перезарядка. Оптимально підтримувати рівень заряду в межах від 20 до 90%.
Заряджати можна різними способами:
- Штатний зарядний пристрій. Його характеристики - оптимальні, тому бажано користуватися ним. Тільки при відсутності такої можливості вдаватися до інших методів.
- Під час роботи за комп'ютером можна заодно підключити до нього мобільний пристрій і зарядити його. Однак це займе набагато більше часу, ніж зарядка через розетку.
- Прикуриватель в автомобілі. Зручно для тих, хто за кермом, проте процес теж може виявитися не швидким - в залежності від параметрів пристрою.
- Універсальне ЗУ. Такий пристрій в народі називається «жаба». Підходить для різних типів батарей.
Раз на три місяці рекомендується калібрування заряду. Вона передбачає повну розрядку з подальшим повним же зарядом.
Як правильно заряджати телефон з li-pol батареєю
Літій-полімерні АКБ не люблять перерозряду і стовідсотковий заряд. Краще тримати його в межах від 20 до 90%, при досягненні цього показника відключати від мережі. Якщо при розрядці все-таки ви прогавили момент, і апарат вимкнувся, не потрібно тримати його в такому стані, а слід відразу поставити на зарядку.
З літій-полімерними АКБ не варто боятися занадто частої підзарядки - навпаки, робити це потрібно при будь-якій зручній можливості невеликими порціями. Головне, не тримати на зарядці по кілька годин і не досягати 100% шкали.
Бути постійно підключеним до електричної мережі такому акумулятора шкідливо. Вбудований в зарядний пристрій контролер відключить його від зарядки в потрібний момент, однак продовжуватиме надходити тепло. Це шкодить літій-полімерної АКБ.
Всі акумулятори мають вбудований контроллер, який контролює процес заряду і розряду. Тобто при розряді батареї в нуль там ще залишається якась кількість заряду, а при досягненні 100% контролер перестають пускати струм в батарею, як тільки рівень заряду впаде до 99% напруга знову піде.
Не заряджайте телефон лежачи на тканинній поверхні, так як це призводить до нагрівання акумулятора
Як правильно заряджати телефон з ni-mh батареєю
Нікель-металогідридні (ni-mh) АКБ менш довговічні, в порівнянні з сучасними іонними. А також вони мають ефект пам'яті. Тобто, акумулятор «запам'ятовує», до якого стану доходив раніше його заряд, і починає розряджатися швидше.
Щоб цього не відбувалося, такі АКБ потрібно «тренувати»: періодично повністю розряджати, а потім повністю заряджати. Це дозволяє збільшити ємність в середньому на 5%.
Що не допускається при зарядці акумулятора телефону
Всі акумулятори без винятку не терплять:
- переохолодження;
- перегріву;
- ударів і інших фізичних ушкоджень;
- різкої зміни температури;
- використання нерідних ЗУ;
- постійного підключення до електромережі.
Залежно від типу, у них є і ще деякі «пристрасті».
C li-ion батареєю
З АКБ такого типу не можна допускати таке:
- часта повна розрядка;
- постійний 100% заряд;
- зберігання в розрядженому вигляді;
- занадто часта калібрування заряду;
- перегрів і переохолодження.
Краще підтримувати заряд батареї на рівні до 90%, а раз на кілька місяців влаштовувати «тренування», і все буде добре.
C li-pol батареєю
З АКБ такого типу не можна допускати таке:
- повний розряд;
- тренування або калібрування;
- повний заряд;
- постійне підключення до електромережі;
- перегрів і переохолодження.
Так само, як і з li-on оптимальний заряд буде в діапазоні від 20 до 90%.
З ni-mh батареєю
З АКБ такого типу не можна допускати таке:
- перезарядка;
- частий заряд «по чуть-чуть»;
- зберігання в повністю зарядженому або повністю розрядженому вигляді;
- перегрів.
Щоб не втрачати ємність такого телефону, рекомендується заряджати його повністю, а розряджати настільки, наскільки це можливо. Періодично «тренувати».
Відео: Як правильно заряджати акумулятор телефону
висновок
Варто розуміти, що будь у вас Android, iPhone або старенький чорно-білий мобільник, жодне з цих пристроїв не зможе жити вічно. Старіння і вихід з ладу акумулятора - неминучий процес. Однак правильним поводженням можна його уповільнити і продовжити життя мобільного пристрою.
Як це робити правильно, щоб продовжити життя АКБ і збільшити її ресурс?