Чим відрізняються літій-полімерні від літій-іонних акумуляторів?
Технічний прогрес - машина, яка котить без зупинки! Паливом для цієї машини служать все нові і нові проблеми нашого сучасного світу. Пам'ятайте, ще не так давно в ходу були нікель-кадмієві (NiCd) акумулятори, їм на зміну прийшли нікель-металгідридні (NiMH). А ось сьогодні місце літій-іонних (Li-ion) намагаються зайняти літій-полімерні (Li-pol) акумулятори. Чим відрізняються Li-pol від Li-ion? Які переваги літій-полімерних перед літій-іонними акумуляторами? Спробуємо розібратися.
Коли ми купуємо телефон або планшет, мало хто задає собі питання - який всередині акумулятор? Лише потім, зіткнувшись з проблемою швидкого розряду гаджета, ми починаємо більш детально розглядати «внутрянку» нашого пристрою.
Про літієвих батареях стало відомо в 1912 році, тоді почалися перші експерименти, але широкого застосування вони не знайшли. І лише в 70-х роках, через шість десятиліть, ці зарядні елементи зайняли свої місця практично у всіх побутових пристроях. Підкреслимо, що розмова поки йде тільки про батареях, а не акумуляторах.
Літій - найлегший метал, так само він забезпечує найбільшу щільність енергії і має істотний електрохімічним потенціалом. Акумулятори, які в своїй основі мають літієві металеві електроди, володіють великою ємністю і високою напругою. У 80-х роках, в результаті численних досліджень, з'ясувалося, що циклічна робота літієвих акумуляторів (процес заряд / розряд) призводить до займання зарядних пристроїв, а слідом за ними і самих гаджетів. Так, в 1991 році, в Японії було відкликано декілька тисяч телефонів через загрозу загоряння. Через ці небезпечних властивостей літію, вчені звернули всі свої зусилля на неметалеві літієві акумулятори на основі іонів літію. І через деякий час був створений більш безпечний варіант зарядного пристрою, який отримав назву літій-іонний (Li-ion).
Сьогодні літій-іонний акумулятор коштує практично у всіх мобільних пристроях, він має велику кількість різновидів, має масу позитивних якостей, а й недоліків, про які ми поговоримо докладніше.
Переваги літій-іонних акумуляторів:
Висока щільність енергії і як наслідок - велика ємність
низький саморозряд
Висока напруга одиничного елемента. Це спрощує конструкцію - часто акумулятор складається тільки з одного елемента. Багато виробників сьогодні застосовують в стільникових телефонів саме такий одноелементний акумулятор (згадайте Nokia)
Низька вартість обслуговування (експлуатаційних витрат)
Відсутність ефекту пам'яті, що вимагає періодичних циклів розряду для відновлення ємності.
недоліки:
Для акумулятора потрібно вбудована схема захисту (що веде до додаткового підвищення його вартості), яка обмежує максимальну напругу на кожному елементі акумулятора під час заряду і оберігає напруга елемента від занадто низького зниження при розряді
Акумулятор схильний до старіння, навіть якщо не використовується і просто лежить на полиці. Процес старіння характерний для більшості Li-ion акумуляторів. З цілком зрозумілих причин виробники про цю проблему замовчують. Незначне зменшення ємності стає помітним вже через рік незалежно від того, перебував акумулятор в експлуатації чи ні. Через два або три роки він часто стає непридатним до використання
Більш висока вартість у порівнянні з NiCd акумуляторами.
Літій-іонні акумулятори постійно вдосконалюються, технологія поліпшується. І всім було б хороший цей акумулятор, якби не проблеми безпеки при його використанні і висока ціна. Всі ці причини стали основою для створення літій-полімерних акумуляторів (Li-pol або Li-polymer). Найочевидніше і найголовніше відмінність між Li-pol і Li-ion - це тип використовуваного електроліту. Використання твердого полімерного електроліту істотно здешевлює процес створення акумулятора і робить його більш безпечним, а так само дозволяє створювати більш тонкі зарядні пристрої. Чому ж літій-полімерний акумулятор повністю не витіснив свого попередника? Одна з можливих версій, яку висловлюють експерти - інвестори, які вклали великі суми в розробку і масове впровадження Li-ion акумуляторів, намагаються повернути інвестиції.
Давайте підіб'ємо підсумки. Якщо говорити узагальнено, то літій-полімерний акумулятор - це більш досконала версія літій-іонного. Судіть самі:
Переваги Li-pol і Li-ion акумуляторів
Li-pol
Li-ion
низький саморозряд
низький саморозряд
Висока енергетична щільність
Висока енергетична щільність
Відсутність ефекту пам'яті
Відсутність ефекту пам'яті
Товщина елементів від 1 мм
простота обслуговування
Незначний перепад напруги в міру розряду
простота обслуговування
Узагальнюючи, можна сказати, що, завдяки сучасним технологіям, у нас є два типи надійних зовнішніх батарей. З розвитком мобільних технологій, з появою смартфонів, планшетів і багатьох інших цифрових гаджетів, зі створенням енергоємних додатків, користувачі виявилися перед проблемою "сіла батареї". Звичайно ж, і Li-ion, і Li-Pol батареї відразу ж знайшли своє застосування в зовнішніх зарядний пристрій.
Це чудове рішення для сучасного життя. Найголовніше при виборі powerbank - це не нарватися на шахраїв (докладніше про те, як відрізнити підробку від оригіналу ми писали тут , А про те, як по сайту магазину зрозуміти зі 100% -ою впевненістю, що в ньому вам продадуть підробку - тут ). А якщо вам складно визначити яке саме портативний зарядний пристрій підійде саме під ваші потреби, то прочитайте статтю " Як вибрати Power Bank? "
У нашому інтернет-магазині представлені тільки оригінальні power bank'і з Li-pol і Li-ion акумуляторами.
Тут ви знайдете продукцію таких брендів, як PINENG , USAMS , BASEUS , UGREEN .
Отримувати схожі корисні статті!
Чим відрізняються Li-pol від Li-ion?Які переваги літій-полімерних перед літій-іонними акумуляторами?
Коли ми купуємо телефон або планшет, мало хто задає собі питання - який всередині акумулятор?
Чому ж літій-полімерний акумулятор повністю не витіснив свого попередника?