Калібрування батареї ноутбука різними способами
- Коли акумулятор потрібно калібрувати
- Батарея вимагає калібрування в таких випадках:
- Як відновити акумулятор ноутбука вручну і автоматично
- автоматичне калібрування
- ручний спосіб
Навіть якщо ви дбайливо ставтеся до ноутбука і дотримуєтеся правил експлуатації, розроблені виробником, це не врятує ваш комп'ютер від неполадок. Здавалося б, нічого глобально страшного не сталося: ноут відключився на півгодини раніше, ніж зазвичай. Але як же це виводить з себе! До того ж є ризик втратити важливу інформацію, з якою ви працювали в момент відключення.
Фахівці NotebookBattery знають, як продовжити роботу батареї ноутбука: потрібно провести калібрування.
Коли акумулятор потрібно калібрувати
Суть проблеми криється в некоректній роботі контролера - спеціального пристрою, який стежить за рівнем акумуляторного заряду. Згодом «приціл» контролера збивається, і він дає команду лептопу відключитися, хоча в дійсності, наприклад, macbook батарея ще не сіла. Калібрування допомагає усунути помилки контролера і збільшити автономну роботу ноутбука.
Батарея вимагає калібрування в таких випадках:
- Лептоп інтенсивно використовується півроку і більше.
- Час автономної роботи комп'ютера помітно скоротилося.
- Ноут відключається, хоча індикатор показує ще 10-15% заряду.
Звертаємо увагу, що калібрування допомагає відкоригувати роботу контролера, тобто «бачити» реальний заряд батареї, але ємність при цьому не може відновитися до початкового стану. Якщо ресурс акумулятора вичерпано, залишається єдиний вихід - купити новий.
Як відновити акумулятор ноутбука вручну і автоматично
Процедура коригування контролера досить проста і проводиться ручним методом або за допомогою спеціальної програми. Професіонали рекомендують скористатися автоматичним способом, але підтверджують, що калібрування вручну також ефективна. Розповімо про будь-якому вигляді.
автоматичне калібрування
Всю роботу виконує спеціальна програма і по завершенню процесу видає повідомлення. Лептопи деяких брендів (Lenovo, HP) вже мають вбудовані утиліти, які показують стан батареї і проводять калібрування. Знайти і запустити їх можна через BIOS. Процедура калібрування займе досить багато часу: акумулятор спочатку зарядиться, потім розрядиться і знову «заправитися» повністю. Лептоп в цей час використовувати не рекомендується, тільки стежте за командами: підключайте і вимикайте живлення.
Якщо ж виявити потрібну програму не вдалося, можна скористатися універсальними утилітами, наприклад, Battery Eater або BatteryCare.
ручний спосіб
Немає часу і бажання шукати спеціальні програми - спробуйте відкалібрувати батарею вручну. В цьому немає нічого складного: три кроки і готово.
- Підключіть лептоп до мережі і зарядіть на 100%.
- Розрядку батареї повністю. Хочете прискорити процес - запустіть енергоємні програми. Не забудьте відключити режим гібернації, щоб акумулятор розрядився до нуля.
- Як тільки комп'ютер відключиться, відразу поставте його на зарядку і дочекайтеся, поки батарея заправиться повністю. консультанти NotebookBattery попереджають, що літій-іонні акумулятори не повинні знаходитися довгий час в розрядженому стані.
В результаті збій контролера усувається, сприймається реальний заряд АКБ і ноутбук перестає раптово відключатися. Досить проводити калібрування раз в півроку, щоб робота акумулятора не викликала нарікань. Працюйте на лептопі в будь-якому зручному для вас місці!