Швидко розряджається телефон Android

 1. Мобільний зв'язок та Інтернет, Wi-Fi і інші модулі зв'язку
 2. екран
 3. Датчики і не тільки
 4. Програми та віджети
 5. Функції енергозбереження на телефоні і додатки для продовження роботи від батареї на Android
 6. Як зберегти сам акумулятор

Нарікання на тему того, що швидко розряджається телефон Samsung або будь-який інший (просто смартфони цієї марки частіше зустрічаються), Андроїд жере батарею і його ледве вистачає на добу все чули не раз і, швидше за все, стикалися з цим і самі Нарікання на тему того, що швидко розряджається телефон Samsung або будь-який інший (просто смартфони цієї марки частіше зустрічаються), Андроїд жере батарею і його ледве вистачає на добу все чули не раз і, швидше за все, стикалися з цим і самі. Також може бути корисним: Чому сильно гріється телефон Android або iPhone .

У цій статті дам, сподіваюся, корисні рекомендації про те, що робити, якщо швидко розряджається акумулятор телефону на ОС Android. Приклади я буду показувати в 5-й версії системи на Nexus, але все те ж саме підійде і для 4.4 і попередніх, для телефонів Samsung, HTC та інших, хіба що шлях до налаштувань може трохи відрізнятися. (Див. також: Як включити показ заряду батареї у відсотках на Android , Швидко розряджається ноутбук , Швидко розряджається iPhone )

Не варто очікувати, що час роботи без зарядки після виконання рекомендацій збільшиться в рази (це ж Android все-таки, він дійсно швидко з'їдає акумулятор) - але вони цілком можуть зробити розряд батареї не настільки інтенсивним. Також відразу зазначу, що якщо ваш телефон розряджається під час будь-якої гри, то тут нічим не допоможеш, крім придбання телефону з більш ємним акумулятором (або окремого акумулятора високої ємності).

Ще одна примітка: ці рекомендації не зможуть допомогти, якщо у вас пошкоджений акумулятор: здувся, внаслідок використання зарядних пристроїв з невідповідним напругою і силою струму, були фізичні впливу на нього або просто вичерпано його ресурс.

Мобільний зв'язок та Інтернет, Wi-Fi і інші модулі зв'язку

Друге, після екрану (і перше при вимкненому екрані), що інтенсивно споживає заряд батареї в телефоні - це модулі зв'язку. Здавалося б, що тут можна налаштувати? Однак є цілий набір налаштувань зв'язку Android, які допоможуть оптимізувати витрати батареї.

 • 4G LTE - для більшості регіонів сьогодні не слід включати мобільний зв'язок та Інтернет 4G, так як внаслідок невпевненого прийому і постійного автоматичного перемикання на 3G, ваша батарея живе менше. Для того, щоб вибрати 3G в якості основного використовуваного стандарту зв'язку зайдіть в Настройки - Мобільні мережі - Ще й змініть тип мережі.
 • Мобільний Інтернет - у багатьох користувачів постійно підключений мобільний Інтернет на телефоні Android, на це навіть не звертає уваги. Однак, більшості з них він не потрібно весь цей час. Щоб оптимізувати витрати акумулятора, рекомендую підключатися до Інтернету від вашого оператора зв'язку тільки за потребою.
 • Bluetooth - також краще вимкнути і задіяти модуль Bluetooth тільки в разі потреби, яка в більшості випадків виникає не так вже й часто.
 • Wi-Fi - так само, як і в останніх трьох пунктах, включати слід лише в тих випадках, коли вам це потрібно. Додатково до цього, в налаштуваннях Wi-Fi краще відключити повідомлення про наявність загальнодоступних мереж і пункт «Завжди шукати мережі».

Такі речі, як NFC і GPS також можна віднести до модулів зв'язку, які споживають енергію, але я вирішив описати їх в розділі про датчики.

екран

Екран майже завжди є основним споживачем енергії на Android телефоні або іншому пристрої. Чим яскравіше - тим швидше розряджається акумулятор. Іноді має сенс, особливо перебуваючи в приміщенні, зробити його менш яскравим (або дозволити телефону регулювати яскравість автоматично, хоча в даному випадку енергія буде витрачатися на роботу датчика освітленості). Також, злегка заощадити можна, встановивши менший час до автоматичного відключення екрану.

Згадуючи про телефонах Samsung, слід зазначити, що на тих з них, де використовуються AMOLED дисплеї, знизити витрату енергії можна, встановивши темні теми оформлення і шпалери: чорні пікселі на таких екранах майже не мають потребу в харчуванні.

Датчики і не тільки

Ваш Android телефон забезпечений безліччю датчиків, службовців для різних цілей і споживають батарею. Відключивши або обмеживши їх використання, ви можете продовжити час роботи телефону від акумулятора.

 • GPS - модуль супутникового позиціонування, який деяким з власників смартфонів не дуже-то й потрібний і використовується вкрай рідко. Ви можете відключити GPS модуль через віджет в області повідомлень або на екрані Android (віджет «Енергозбереження»). Крім цього, рекомендую зайти в Налаштування та в розділі «Особисті дані» вибрати пункт «Місцезнаходження» та вимкнути там відправку даних про місцезнаходження.
 • Автоматичний поворот екрану - рекомендую відключити, так як дана функція задіє в роботі гіроскоп / акселерометр, також споживає багато енергії. Додатково до цього, на Android 5 Lolipop я б рекомендував відключити додаток Google Fit, також використовує ці датчики в фоновому режимі (про відключення додатків написано далі).
 • NFC - все більша кількість Android телефонів сьогодні оснащується модулями зв'язку NFC, проте людей, активно їх використовують, не так вже й багато. Відключити можна в розділі налаштувань «Бездротові мережі» - «Ще».
 • Тактильна - це не цілком стосується датчиків, але напишу про це тут. За замовчуванням на Android включена вібрація при торканні екрану, функція ця досить-таки енергозатратна, оскільки використовуються рухомі механічні частини (електромотор). Щоб заощадити заряд, можна відключити цю функцію в Настройки - Звуки і повідомлення - Інші звуки.

Здається, по цій частині нічого не забув. Переходимо до наступного важливого пункту - додатки і віджети на екрані.

Програми та віджети

Запущені на телефоні додатки, само собою зрозуміло, активно використовують батарею. Які і в якій мірі ви можете подивитися, якщо зайдете в Настройки - Батарея. Ось деякі речі, на які слід звернути увагу:

 • Якщо великий відсоток розряду доводиться на гру або інше важке додаток (камера, наприклад), яке ви постійно використовуєте - це цілком нормально (за винятком деяких нюансів, про них буде далі).
 • Буває, що додаток, яке, по ідеї не повинно споживати багато енергії (наприклад, читалка новин), навпаки активно жере батарею - зазвичай це говорить про криво зробленому ПО, слід подумати: чи дійсно воно вам потрібно, можливо, слід замінити його якимось або аналогом.
 • Якщо ви використовуєте якийсь дуже крутий лаунчер, з 3D ефектами і переходами, а також анімовані шпалери, теж рекомендую задуматися, чи варто оформлення системи часом значної витрати акумулятора.
 • Віджети, особливо ті з них, які постійно оновлюються (або просто намагаються оновитися, навіть коли немає Інтернету) теж нехило споживають. Чи всі з них вам необхідні? (Мій особистий досвід - встановив віджет зарубіжного журналу про технології, він примудрився на телефоні з вимкненим екраном і інтернетом розрядити його за ніч повністю, але це скоріше до пункту про погано зроблених програмах).
 • Зайдіть в налаштування - Передача даних і подивіться, чи всі додатки, постійно використовують передачу даних по мережі, використовуються вами? Може, варто видалити або відключити деякі з них? Якщо ваша модель телефону (таке є на Samsung) підтримує обмеження трафіку окремо для кожної програми, можна скористатися цією функцією.
 • Видаліть непотрібні програми (через настройки - Додатки). Також відключіть там системні програми, які не використовуєте (Преса, Google Fit, Презентації, Документи, Google+ і т.п. Тільки будьте обережні, не вимкнете попутно і необхідні сервіси Google).
 • Багато додатків показують повідомлення, часто непотрібні. Їх теж можна відключити. Для цього в Android 4 можна скористатися меню Налаштування - Додатки та вибравши такий додаток зняти позначку «Показувати сповіщення». Ще один спосіб, для Android 5 зробити те ж саме - зайти в Настройки - Звуки і повідомлення - Повідомлення додатків і відключити їх там.
 • В окремих додатках, які активно використовують інтернет, присутні власні настройки інтервалів поновлення, включення і відключення автоматичної синхронізації та інші опції, які можуть допомогти в продовженні автономної роботи телефону.
 • Не дуже-то використовуйте всілякі таск-кілери і чистильники Андроїд від запущених програм (або робіть це з розумом). Більшість з них для більшого ефекту закривають все, що тільки можна (і ви радієте індикатору звільненій пам'яті, який бачите), а відразу після цього телефон знову починає запускати необхідні йому, але закриті тільки що процеси - в результаті витрата батареї зростає досить значно. Як бути? Зазвичай достатньо виконати всі попередні пункти, позбувшись від непотрібних програм, а після цього просто натискати «квадратик» і скидатися непотрібні вам програми.

Функції енергозбереження на телефоні і додатки для продовження роботи від батареї на Android

Сучасні телефони і Android 5 сам по собі мають вбудовані функції енергозбереження, для Sony Xperia - це Stamina, у Samsung - просто опції заощадження енергії в налаштуваннях. При використанні цих функцій зазвичай обмежується тактова частота процесора, анімації, відключаються не потрібно опції.

На Android 5 Lollipop режим енергозбереження можна включити або налаштувати автоматичне його включення через Настройки - Батарея - натискання на кнопку меню справа вгорі - Економія енергії. До речі, в екстрених випадках, він дійсно дає телефону пару додаткових годин роботи.

Також існують окремі додатки, які виконують ті ж функції і обмежують використання акумулятора на Android. На жаль, велика частина цих додатків просто створюють видимість, що вони щось оптимізують, незважаючи на хороші відгуки, і по суті просто закривають процеси (які, як я писав вище, відкриваються знову, приводячи до зворотного ефекту). А хороші відгуки, як і в багатьох подібних програмах, з'являються тільки завдяки продуманим і красивим графіками і діаграмами, що викликають відчуття того, що це дійсно працює.

З того, що мені вдалося відшукати, дійсно порекомендувати можу лише безкоштовний додаток DU Battery Saver Power Doctor, що містить відмінний набір дійсно працюють і гнучко настроюються функцій енергозбереження, здатних допомогти, коли швидко розряджається Android телефон. Завантажити додаток можна безкоштовно з Play Маркет тут: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dianxinos.dxbs .

dxbs

Як зберегти сам акумулятор

Я не знаю, чому так відбувається, але чомусь співробітники, які продають телефони в мережевих магазинах, до сих пір примудряються рекомендувати «розгойдати акумулятор» (а практично всі Android телефони сьогодні використовують Li-Ion або Li-Pol акумулятори), повністю розрядивши і зарядивши його кілька разів (може, вони роблять це за інструкцією, спрямованої на те, щоб ви частіше міняли телефони?). Зустрічаються такі поради і у цілком авторитетних видань.

Той, хто візьметься перевірити це твердження в спеціалізованих джерелах, зможе ознайомитися з інформацією (підтвердженої лабораторними випробуваннями) про те, що:

 • Повна розрядка Li-Ion і Li-Pol акумуляторів знижує кількість циклів їх життя в рази. З кожною такою розрядкою знижується ємність акумулятора, відбувається хімічна деградація. Тут може бути цікавим: Як дізнатися реальну ємність акумулятора Android .
 • Заряджати такі акумулятори слід тоді, коли є така можливість, не чекаючи певного відсотка розряду.

Заряджати такі акумулятори слід тоді, коли є така можливість, не чекаючи певного відсотка розряду

Це в тій частині, яка стосується того, як розгойдати акумулятор смартфона. Є й інші важливі моменти:

 • По можливості, використовуйте рідне зарядний пристрій. Незважаючи на те, що майже скрізь у нас зараз Micro USB, і ви сміливо заряджаєте телефон зарядкою від планшета або через USB комп'ютера, перший варіант не дуже хороший (від комп'ютера, при використанні нормального блоку живлення і з чесними 5 В і <1 А - все ОК). Наприклад, на виході моєї зарядки телефону 5 У і 1.2 А, а планшета - 5 В і 2 А. І ті ж самі тести в лабораторіях говорять про те, що якщо я буду заряджати телефон другим зарядним пристроєм (за умови, що його акумулятор робився з розрахунком на перше), я серйозно втрачу в кількості циклів перезарядки. Ще сильніше скоротиться їх кількість, якщо я буду використовувати зарядний пристрій з напругою 6 В.
 • Не залишайте телефон на сонці і в жарі - цей фактор може здаватися вам не дуже значущим, але насправді він також значно впливає на тривалість нормальної роботи акумулятора Li-Ion і Li-Pol.

Мабуть, я видав все, що знаю на тему збереження заряду на Android пристроях. Якщо є, що додати - чекаю в коментарях.

А раптом і це буде цікаво:

Здавалося б, що тут можна налаштувати?
Чи всі з них вам необхідні?
Зайдіть в налаштування - Передача даних і подивіться, чи всі додатки, постійно використовують передачу даних по мережі, використовуються вами?
Може, варто видалити або відключити деякі з них?
Як бути?
Com/store/apps/details?
Може, вони роблять це за інструкцією, спрямованої на те, щоб ви частіше міняли телефони?