Чи не потоне: 7 смартфонів з нормальними габаритами і захистом від води
- LG G6 (51 990 рублів, захист IP68)
- iPhone 7 (Від 52 990 рублів, захист IP67)
- HTC 10 evo (37 990 рублів, захист IP57)
- Sony Xperia XZs (47 990 рублів, захист IP68)
- Lumigon T3 (69 990 рублів, захист IP67)
Хтось топить свої смартфони в басейнах, хтось - в морях, озерах і річках. А хтось просто заливає їх пивом під час вечірніх посиденьок з друзями. Найсумніше, що навіть за умови своєчасного ремонту «потопельник», швидше за все, віддасть кінці набагато раніше, ніж аналогічний апарат, не бував у воді. Ремонт лише здатний відстрочити неминуче.
Як уберегти телефон від проникнення води? Ну, по-перше, варто просто бути акуратніше і не упускати його куди попало. По-друге, можна купити водостійкий чохол. По-третє, і це найправильніший і радикальний варіант вирішення питання, - варто задуматися про покупку водостійкого апарату.
У продажу є купа так званих позашляхових смартфонів - в потужних гумових корпусах, з металевими накладками, з бамперами з міцного пластику. Здебільшого вони розроблені в Китаї, а їхній шлях до споживача лежить через майданчики на зразок AliExpress. Ми свідомо не включили подібні продукти в цю добірку. Чому? Причин кілька. Перша: користуватися такими ось «позашляховиками» в реальному житті дуже, дуже непросто. Вони великі, незручні і важкі. Китайські «специ» не вважають за потрібне думати про ергономіку, і тому маємо те, що маємо.
Друга причина: ви впевнені, що на маленьких китайських фабриках здатні забезпечити виробництво захищених смартфонів? Серйозно? А ми ось не впевнені. На коробці може бути написано хоч IP67, хоч IP68 (до речі, про що говорять ці знаки, ви можете прочитати тут ), А от на ділі подібні «горе-позашляховики» тонуть приблизно в половині випадків. Та ж Xiaomi (теж не перший ешелон, але хоча б більш-менш великий виробник) чітко вказала , Що водостійкі апарати випускати не має наміру. Судячи з усього, саме через неможливість дотримати техпроцес. Раз вже Xiaomi не впевнена в своїх силах в цьому питанні, то більш дрібні «китайці» його і поготів не вирішать.
Загалом, у нас - тільки відомі бренди. Тим більше що вони пропонують цілком звичні за своїми габаритами захищені моделі, а не важезні цеглини з аби яким дизайном.
Взагалі саме цю модель Samsung ми взяли просто заради того, щоб нас не звинуватили в прихильності виключно дорогим флагманів. Можна було б і Galaxy S8 поставити, і Galaxy S8 Plus , і Galaxy S7 в обнімку з Galaxy S7 edge . І Galaxy A5 (2017) разом з Galaxy A7 (2017) . Ми це до того, що захищених смартфонів в лінійці корейського виробника предостатньо. Просто Galaxy A3 (2017) серед них найдоступніший. Подивіться на його ціну, і якщо виявиться, що ваш бюджет більше, варто озиратися на більш серйозні моделі. Але і «трійка» непогана: скло, метал, AMOLED-дисплей.
LG G6 (51 990 рублів, захист IP68)
Єдиний доступний в Росії захищений смартфон LG. Ціна висока, все ж це флагманський апарат (хоча і зі «зірочкою»: згадаймо про не потужному чіпсеті Snapdragon 821). Дуже може бути, що незабаром у G6 з'явиться більш доступний колега: в США вже анонсована модель X Venture , І є непогані шанси, що рано чи пізно вона добереться і до нас. Хоча, звичайно, обіцяти це ми ніяк не можемо.
iPhone 7 (Від 52 990 рублів, захист IP67)
iPhone 7 і iPhone 7 Plus стали першими смартфонами Apple, захищеними від води. І нехай стандарт захисту дещо менш серйозний, ніж у моделей LG і Samsung, його більш ніж достатньо. Більше ми про «сімках» нічого не скажемо: ті, хто любить техніку Apple і можуть собі її дозволити, їх напевно вже купили, а ті, хто тільки прицінюються, напевно і так знають про всі особливості цих моделей.
HTC 10 evo (37 990 рублів, захист IP57)
На слуху сьогодні в основному флагманські смартфони HTC, однак і в її менш дорогих моделях зустрічаються цікаві технічні рішення. Той же HTC 10 evo захищений від води за стандартом IP57. Корпус металевий, екран чіткий (2560 х 1440 точок), батарейка порівняно потужна (3200 мАг). А ось 3,5-мм гнізда для навушників немає: будьте ласкаві підключати їх до USB Type-C. Відзначимо, що від води також захищений флагманський апарат HTC U 11 , Але в Росії він поки не продається.
Sony Xperia XZs (47 990 рублів, захист IP68)
Sony свого часу стала піонером захищених смартфонів - ще тоді, коли ні Samsung, ні Apple, ні всі інші про це навіть не замислювалися. Тепер все інакше: захист є тільки в деяких моделях. Наприклад, в «полуфлагмане» Xperia XZs. Апарат цікавий перш за все своїм дизайном: це плоть від плоті «соні-стайл», за який багато і люблять продукти японської компанії. І так, не варто забувати, що незабаром до Росії доїде флагманський Xperia XZ Premium з 4K-екраном. Він теж захищена від води. Ось тільки віддати за цей смартфон доведеться 54 990 рублів. Чи варто воно того - вирішувати вам.
Чи не найсвіжіший, але все ще актуальний апарат. А головне - недорогий. З незвичайного відзначимо величезна кількість колірних варіантів і цікавий дизайн задньої панелі. Він напевно сподобається ласим до всього яскравого дітям. Ну і молодим в душі дорослим - теж.
Lumigon T3 (69 990 рублів, захист IP67)
На закуску - дуже незвичайний смартфон родом з Данії. Lumigon багато років возила свої, скажімо так, альтернативні апарати по виставках, і ось нарешті один з них можна купити в Росії. Приємності такі: захист від води, камера нічного бачення (вперше в смартфонах), AMOLED-дисплей, 128 Гбайт пам'яті, корпус з нержавіючої сталі. Ну і дизайн цікавий, скандинавський. Любителям екзотики рекомендуємо придивитися, особливо в тому випадку, якщо у них є 70 тисяч рублів.
Як уберегти телефон від проникнення води?Чому?
Друга причина: ви впевнені, що на маленьких китайських фабриках здатні забезпечити виробництво захищених смартфонів?
Серйозно?