Огляд Huawei P10: вся «сіль» в камерах
- відмінна комплектація
- Дизайн, що викликає асоціації
- хороший екран
- Ігрове «залізо»
- звук
- зручна оболонка
- Час роботи як у всіх
- Все крутиться навколо камер
Huawei повільно, але вірно йде до своєї мети. Створює технологічні смартфони і не забуває підкріплювати їх вмілим маркетингом, так що в головах все більшої кількості споживачів закріплюється думка, що апарати компанії хороші і гідні порівняння з Apple і Samsung. Щодо свого нового флагмана Huawei часто вживає слово «мистецтво» і сьогодні ми постараємося відповісти на питання - чи займе Huawei P10 своє почесне місце на виставці флагманів 2017 роки?
Моделей в лінійці: 9
відмінна комплектація
Huawei намагаються подати свої флагмани оригінально і P10 не став винятком. Модель поставляється у звичайній, на перший погляд, коробці, але відкривається вона нестандартно - верхня кришка ділиться на дві половинки, які відкидаються в сторони.
Нас відразу зустрічає смартфон, під яким в окремих коробочках лежать кабель, зарядка, гарнітура, скріпка, документація і чохол.
Чохол - це стандартна пластикова накладка з матовою «спинкою» яка захищає більшу частину граней. Нормальне рішення з точки зору захисту, але під нього поступово забивається пил, та й зовні він не дуже підходить флагману - занадто простий.
Втім, у продажу повинні з'явитися оригінальні аксесуари, які виглядають належно.
Дизайн, що викликає асоціації
З точки зору матеріалів Huawei P10 - стандартний флагман. Компанія продовжує використовувати метал в якості основного матеріалу корпусу, але, мабуть, вирішила поставити рекорд по кількості доступних кольорів.
Апарат випускається в білому, блакитному, золотом, чорному, сріблястому, рожевому і зеленому кольорах. Ще вони відрізняються обробкою матеріалу. Наприклад, Ceramic White глянцевий, а Dazzling Blue з шорсткою спинкою, що віддалено нагадує дрібну наждачку, що має зменшити кількість відбитків пальців і слизькість корпусу.
Решта варіантів - це просто матовий фарбований алюміній. Трохи слизький і, якщо судити по нашому тестовому зразку, досить ніжний. Huawei P10 точно не варто носити в одній кишені з іншим смартфоном або з ключами і дріб'язком, інакше на корпусі можуть швидко призвести до появи подряпин. Втім, ми тестуємо передпродажний зразок, виданий на презентації, і компанія могла вже якось поліпшити покриття.
Друга особливість флагмана - дизайн, що нагадує iPhone 7. Зовнішня схожість частково «притягнуте за вуха», але округлені грані і оформлення антен викликають такі асоціації у багатьох, хто брав P10 в руки. Дизайнери відійшли від прямих ліній характерних для Huawei P9 тому P10 ще краще лягає в долоню і відчувається тонким і маленьким.
Останнє важливе нововведення - сканер відбитків пальців, «переїхав» із задньої частини під екран. Він зайняв місце логотипу і виконаний у вигляді сенсорної клавіші в поглибленні.
Змінюючи розташування датчика, в компанії змінили його функціональність. Якщо раніше сканер можна було використовувати в тому числі і для відкриття списку повідомлень, перегортання фотографій і зйомки, то тепер він став основною сенсорною клавішею управління системою.
В налаштуваннях можна відключити традиційні наекранной клавіші, тоді дотик сенсора буде працювати як «Назад», утримання - «Додому», свайпамі вправо і вліво можна відкривати список запущених програм, а проводячи пальцем вгору до екрану - запускати Google Now.
Рішення дещо незвичного, але цілком вдале - звикаєш швидко і повертатися до звичайного управління не хочеться, хоча я так і не навчився на 100% точно свайпать вправо і вліво. Періодично виходить «Назад» замість відкриття меню багатозадачності. Сам сканер при цьому залишився таким же гарним, як і раніше. Він дозволяє зберегти до п'яти відбитків і максимально швидко і точно розпізнає їх.
В іншому зовнішність Huawei P10 не таїть нічого особливого. Клавіші та елементи розташовані на своїх місцях, користуватися зручно. Кнопка включення з насічками і червоною фаскою, динамік не перекривається рукою під час ігор або прослуховування музики, роз'єм 3,5 мм знаходиться на нижній межі, є індикатор пропущених подій, а блок камер зібраний на скляній вставці, як і в P9 . Збірка відмінна. P10 може сподобатися шанувальникам невеликих смартфонів.
Захисту від пилу і вологи за стандартами IPxx в Huawei P10 немає, в цьому смартфон формально поступається іншим флагманів і навіть P10 Plus, який отримав бризгозахист. Немає і вау-ефекту через екрану з рамками звичайної ширини, що не скасовує того факту, що виглядає смартфон добре.
хороший екран
Huawei P10 отримав 5,1-дюймовий IPS дисплей роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів (Full HD). Матриця прикрита захисним склом останнього покоління Corning Gorilla Glass 5 з мінімально округленими краями. Головна особливість нової «горили» - підвищена міцність, апарат повинен виявитися більш стійким до падінь, хоча перевіряти це спеціально не варто.
На екран спочатку наклеєна захисна плівка. Як і будь-яка інша, вона швидко збирає подряпини навіть якщо ви акуратно користуєтеся смартфоном. З іншого боку, ті, хто і так клеїть плівки або скла, оцінять турботу виробника. У семпли, який ми тестували, саме скло позбавлене олеофобним покриття, тому якщо зняти плівку, поверхня буде швидко покриватися відбитками пальців, які не дуже просто видалити. Компанія обіцяла уточнити факт наявності або відсутності олеофобним покриття в продажних апаратах після старту продажів (в квітні).
При цьому сама матриця відмінної якості. Яскравість підсвічування змінюється від 2 до 500 кд / м², контрастність - 1: 924. За замовчуванням колірний обхват трохи ширше простору sRGB, а температура злегка завищена. Дотриманий баланс між насиченістю відтінків і природністю зображення. Є стандартні настройки колірної температури, «Режим захисту зору», а також режим управління в рукавичках, який точно стане в нагоді взимку.
Якщо говорити про суб'єктивні враження, то дисплей Huawei P10 сподобався. Крім загальної якості зображення він добре читається на сонці, нормально працює датчик автояркость. Моделі P10 Plus дістався екран аналогічної якості з точки зору яскравості, контрастності і передачі кольору, але діагоналлю 5,5 дюймів при дозволі 1440 на 2560. За замовчуванням він відкалібрований трохи інакше - кольори більш насичені і при прямому порівнянні зображення виглядає трохи краще.
Ігрове «залізо»
Апаратної основою Huawei P10 стала платформа HiSilicon Kirin 960, розроблена її дочірньою компанією. Вона включає 4 енергоефективних ядра Cortex-A53, що працюють на частоті до 1,8 ГГц і 4 продуктивних Cortex-A73 до 2,4 ГГц. Це одна з перших SoC, в якій використовуються оновлені продуктивні ARM Cortex-A73 замість A72, з якими ми стикалися раніше.
Але більш важливо, що тут вбудовано продуктивне відеоядро Mali-G71 MP8 - воно забезпечує відмінну продуктивність у всіх сучасних іграх. Фактично, з виходом Kirin 960 Huawei проходять умовну «чорну смугу», адже в минулих Kirin компанія постійно використовувала більш слабкі графічні рішення в порівнянні з конкурентами.
У звичайних бенчмарках все добре, навіть відмінно. Є тільки одне «але». Платформа виконана по техпроцесу 16 нм, через що під високим навантаженням процесор трохи гріється. Помітити це можна тільки в тестах продуктивності, в житті продуктивність залишається стабільно хорошою - ігри йдуть без пригальмовувань, додатки запускаються і переключаються швидко. Нагрівання корпусу під навантаженням помірний.
Інші характеристики стандартні для флагманів. У нашому апараті встановлено 4 ГБ оперативної пам'яті і 64 ГБ flash-пам'яті (є 52,6 ГБ), розширити яку можна за допомогою карт пам'яті. Використовується комбінований слот для двох Nano SIM або SIM + MicroSD. На окремих ринках будуть доступні модифікації з 32 і 128 ГБ вбудованої пам'яті. Є двохдіапазонний Wi-Fi, Bluetooth 4.2, використовується коннектор USB Type-C (стандарт USB 2.0) - простіше кажучи, всі стандартні опції для флагманів.
NFC дозволяє зручно використовувати смартфон в якості платіжного засобу. Благо термінали з підтримкою безконтактних платежів вже не є рідкістю, а той же Приват24 навчився працювати з усіма сканерами відбитків пальців. FM-радіо немає. Єдина відмінність від старшого P10 Plus - відсутність інфрачервоного датчика для керування побутовою технікою.
звук
Зі звуком у Huawei P10 все в порядку. Єдиний динамік розташований на нижньому торці. У нього відмінна гучність, звук чистий і досить об'ємний. На максимальній гучності пропустити вхідний дзвінок складно. Спікер відмінно підходить для ігор і відео, а музика звучить середньо. Також сподобалося його розташування - він зрушений вправо, тому коли ви тримаєте смартфон горизонтально він не перекривається долонею.
Якість відтворення музики в навушниках хороше. Звук чистий і детальний, а якщо не гидуєте програмними «улучшайзеров», варто спробувати включити DTS - настройка одночасно додає і баса, і обсягу, і сцену робить ширше. Виходить дуже цікаво і цілком природно. Потужності вистачить, щоб розгойдати практично будь-які вставні навушники, є невеликий запас. Окремої просунутого підсилювача в апараті немає, так що якість повинна влаштувати всіх, крім аудиофилов.
З розмовною динаміком і мікрофоном теж ніяких проблем, вібро середній по силі. Якщо носити смартфон в чохлі, то він практично не відчувається під час ходьби.
Цікаво, що в плані звуку між P10 і P10 Plus теж є відмінності. В останньому при перегляді відео працює в тому числі розмовний динамік (як в iPhone 7/7 Plus), що збільшує гучність і створює стереоефект.
зручна оболонка
В якості операційної системи використовується Android 7.0, прикритий фірмової EMUI 5.1. У порівнянні з минулою версією, нова привнесла чимало важливих змін. Працюють стандартні функції Android 7.0: багатовіконний режим, відповідь на повідомлення з шторки повідомлень і т.д. Перелічити всі функції EMUI складно, згадаю основні:
- використовується стандартний список запущених додатків
- можна вибрати між розміщенням всіх додатків на робочих столах або включити меню додатків
- з'явилася можливість створювати додатки-клони, що стане в нагоді тим, хто веде кілька акаунтів в одній соціальній мережі
- зовнішній вигляд інтерфейсу має безліч налаштувань: змінюється розмірність сітки додатків на робочих столах, є підтримка тем оформлень, налаштовується кількість і порядок наекранной клавіш управління
- зручний наскрізний пошук, який шукає інформацію всюди - серед додатків, доступних налаштувань, повідомлень, контактів і так далі. Запускається свайпом вниз на робочому столі
- багато налаштувань стосуються енергоспоживання, прав додатків, доступу до передачі даних, очищення непотрібних даних і так далі
В цілому оболонка стала ще функціональніша і зручніше. Хтось лає її за дизайн іконок, але якщо встановлені і представлені в магазині теми не влаштовують, можна знайти створені народними умільцями з стічними іконками. Єдине, хотілося б бачити таку тему у вигляді рішення від виробника.
Сама компанія заявляє, що оболонка ще й «розумна». Вбудовані алгоритми аналізують частоту використання певних програм, проводять дефрагментацію пам'яті, через що навіть після року використання повинна зберігатися первісна швидкість роботи смартфона.
Час роботи як у всіх
Вбудований акумулятор має ємність 3200 мАг і підтримує власний стандарт швидкої зарядки Huawei SuperCharge. Під час презентації президент компанії обіцяв, що флагман пропрацює до двох днів при нормальному навантаженні. Прибрехав.
На практиці P10 працює як і всі інші флагмани - одна доба. У моєму випадку на смартфоні встановлені різні месенджери (Viber, Telegram, Skype, Facebook Messenger), клієнти соцмереж, автоматично синхронізуються два Google-аккаунта, дані передаються по Wi-Fi і 3G, включений Bluetooth, по дорозі на роботу часто дивлюся відео і так далі.
У такому режимі апарат працює світловий день, показуючи в середньому 4 години активного екрану. При особливо активному використанні (камери, навігація) він може розрядитися до вечора, при меншому навантаженні протягне добу.
Зарядка відбувається швидко: повністю розряджений апарат набирає 50% за 30 хвилин, до 90% заряджається за годину, а щоб добрати останні 10% заряду доведеться почекати ще півгодини. Huawei SuperCharge не сумісний з Qualcomm Quick Charge. Замість підвищеної напруги SuperCharge використовує звичайні 5В і струм заряду до 4,5-5А, що вимагає не тільки спеціального ЗУ, яке лежить в коробці, а й рідного кабелю (він помітно товщі звичайних).
Все крутиться навколо камер
Однією з основних особливостей Huawei P9 стала система з двох камер, розроблених спільно з Leica. Співпраця принесло свої результати і з виходом P10 ми бачимо його продовження.
Дозвіл основного кольорового модуля залишилося колишнім - 12 Мп, але він обзавівся системою оптичної стабілізації. Дозвіл монохромного збільшилася і тепер складає 20 Мп. Використовується оптика зі значенням діафрагми f / 2.2, гібридна система автофокусірокі і подвійний спалах.
Основне призначення другого модуля залишилося колишнім - завдяки більшій світлочутливості і більш широкому динамічному діапазоні він дозволяє поліпшити якість кольорових фотографій. Разом з цим компанія підготувала пару нових «фішок». Тепер в додатку є не тільки режим розширеної діафрагми, який дозволяє змінювати розмиття і точку фокусування навіть після зйомки, але і портретний режим з налаштованим розмиванням фону. Алгоритм працює досить добре, але іноді «зачіпає» краю об'єктів.
Використання монохромного модуля з високою роздільною здатністю дозволило реалізувати дворазовий зум, який працює практично без втрат в якості.
Якщо оцінювати камеру в цілому, то зараз Huawei P10 можна сміливо назвати одним з кращих на ринку, він фотографує як мінімум не гірше iPhone 7 і Galaxy S7. Камери відмінно знімають днем і в складних умовах. Алгоритми шумозаглушення працюють м'яко, зберігається деталізація. Динамічний діапазон дуже широкий, режим HDR можна не використовувати. Особливо драматичним виходить небо, пейзажі. За допомогою портретного режиму можна отримати художній знімок, який не потребує додаткової обробки.
Монохромний модуль можна використовувати в залежності від сюжету або в темний час доби - він дозволяє отримати більш деталізовані знімки, використовуються більш короткі значення витримки, що полегшує зйомку з рук.
Можливості по зйомці відео також покращилися. є підтримка 4K / 30fps (H.265), Full HD / 60fps (H.264), зйомка в 120 fps в дозволі Full HD.
Дозвіл фронтального модуля не змінилося (8 Мп), але тепер використовується оптика із значенням діафрагми f / 1.9. За словами компанії, Leica брала участь і в розробці фронтальної камери - для неї теж доступний портретний режим з розмиванням фону, хоча працює він менш точно, ніж на основній камері.
Окремо хочеться відзначити додаток. Воно вийшло зручним - основні режими, на яких акцентується увага, доступні з основного екрану, як і ручні настройки. Доступ до інших параметрах можна отримати свайпнув вправо або вліво.
У камерах P10 і P10 Plus теж є невелика різниця - старший апарат отримав більш светосильную оптику основної камери з діафрагмою f / 1.9. Вона забезпечує трохи краще природне розмиття фону.
Щодо свого нового флагмана Huawei часто вживає слово «мистецтво» і сьогодні ми постараємося відповісти на питання - чи займе Huawei P10 своє почесне місце на виставці флагманів 2017 роки?