Огляд Samsung Galaxy A8 + (2018)
2017 став роком флагманів з екранами 18 до 9, подвійними камерами, більш тонкими рамками дисплея. Ближче до кінця року ці особливості почали з'являтися в більш доступних моделях. У число перших входять і нові Galaxy A8 і Galaxy A8 +. Давайте подивимося, як змінилися традиційно сильні моделі Samsung з урахуванням цих нововведень.
Моделей в лінійці: 3
Дизайн
Зовнішність смартфонів Galaxy A з кожним роком все більше нагадує флагмани компанії, вони отримують аналогічні зміни. У порівнянні з моделями минулого року, дизайн Galaxy A8 + став трохи більш прямокутним і форма корпусу тепер нагадує Galaxy Note8. Смартфон зроблений зі скла, яке прикриває «спинку» і дисплей, його краю плавно переходять в металеву рамку, майже як на флагмани.
Більшу частину вау-фактора привносить дисплей - тепер він займає ще більшу частину передньої панелі, з якої зникли фізичні органи управління і логотип виробника. Рівне такі ж зміни в дизайні ми відзначали в Galaxy S8 .
Втім, не варто переоцінювати схожість - компанії не поспішають робити нефлагмани надмірно красивими, щоб топові моделі на їх фоні виглядали більш привабливо. Тому рамки екрану в новому Galaxy A8 + приблизно такі ж, як в Google Pixel 2XL - вони є, і достатні помітні, в той час як з флагманами Samsung часто виникає відчуття, що ви тримаєте в руках дисплей.
Але засмучуватися не варто - на практиці ширина рамок просто звичайна, а різниця в пропорціях дисплеїв 16: 9 і 18,5: 9 добре помітна, що само по собі служить привертає фактором і дає відчуття новизни.
У нових Galaxy A є й інші спільні риси з флагманами. Для смартфонів будуть доступні фірмові чохли Neon Flip Cover, зі спеціальною светопроводящая смужкою, так щоб апарат красиво «блимав» при вхідних дзвінків та інші повідомлення.
Ще одне нововведення A8 + (2018) - сканер відбитків пальців на «спинці». На відміну від Galaxy S8 і Note8 його розмістили не справа від камери, а відразу під об'єктивом, тому користуватися сканером в цілому зручно, хоча через близьке розташування камеру все одно можна зачепити пальцем.
Підтримується розблокування по обличчю, але сама компанія називає такий спосіб аутентифікації менш безпечним і просить поставити додатковий пароль.
В іншому смартфон нагадує пристрої минулого року - захист від пилу і вологи за стандартом IP68 залишилася на місці, єдиний мультимедійний динамік розташований на правій боковині над клавішею включення, зліва - кнопка регулювання гучності, в смартфон можна одночасно встановити дві NanoSIM і карту пам'яті, а роз'єми зібрані на нижній межі - це Type-C для зарядки і передачі даних і mini-jack для навушників.
На чорному смартфоні збирається помітну кількість відбитків пальців, а скляний корпус може здатися слизьким. У продажу будуть доступні апарати трьох кольорів: чорного, золотого і аметист. На останніх відбитки будуть менш помітні.
екран
Як і у флагмани компанії, екран Galaxy A8 + (2018) отримав приставку Infinity в назві - це вказує на співвідношення сторін 18,5 до 9 і округлені краї дисплея. В його основі лежить матриця Super AMOLED діагоналлю в 6 дюймів з роздільною здатністю 2220 на 1080p точок (Full HD +, 411 ppi).
Режим «Фото»
Екран трохи поступається флагманів, в першу чергу за рахунок дозволу, але в цілому до якості зображення немає ніяких претензій. Яскравість підсвічування при заливці білим змінюється від 2 до 400 кд / м², можна налаштувати передачу кольору, є режими фільтрації синього кольору і Always on Display, аналогічний флагманів. На скло нанесено олеофобним покриття.
апаратна платформа
Без оновлень не залишилася і апаратна частина смартфона. A8 + побудований на базі нового Exynos 7885 - SoC виконана за схемою big.LITTLE (вперше для лінійки Galaxy A) по техпроцесу 14 нм і включає два процесорних блоку. Перший - 6 ядер Cortex A53 для звичайних завдань (до 1,6 ГГц), другий - 2 ядра Cortex A73 для ресурсномістких обчислень (до 2,2 ГГц), використовується графіка Mali-G71 MP2 (до 1,3 ГГц).
Об'єм оперативної пам'яті - 4 ГБ, вбудованої - 32 ГБ. На деяких ринках будуть доступні модифікації з 4-6 / 64 ГБ пам'яті, але для України компанія вибрала простіший варіант. Фактично доступний користувачеві обсяг - 23 ГБ і це, мабуть, можна назвати одним з недоліків моделі. Переваги - наявність NFC і MST для безконтактних платежів, підтримка актуальних стандартів Wi-Fi і Bluetooth, набір сенсорів, є FM-радіо.
Вимогливі користувачі зможуть обійти це обмеження завдяки окремим слоту MicroSD (до 256 ГБ), але з урахуванням ціни смартфона 32 ГБ вбудованої пам'яті виглядають просто як зайва економія виробника, тим більше, що на ринку з'являється все більше доступних моделей з 64 ГБ вбудованої пам'яті.
Наявність нової платформи дозволяє сказати, що Galaxy A8 + зробив крок вперед у порівнянні з моделями минулого року, хоча швидкість роботи при звичайному використанні змінилася не сильно - приріст продуктивності потрібен для роботи з дисплеєм більшого дозволу і кращої продуктивності в іграх. В цілому апарат залишає враження швидкого пристрою, продуктивність якого влаштує більшість користувачів.
Мультимедіа
Samsung Galaxy A8 + (2018) оснащений єдиним мультимедійним динаміком, розташованим у верхній частині клавіші включення на правій боковині. Таке розташування буде звично хіба що користувачам смартфонів Samsung минулого року, але на практиці воно не приносить незручностей.
Через розташування звук спікера майже ніколи не не чути, незалежно від того, як ви тримаєте смартфон, але спрямованість сприймається незвично. Динамік звучить цілком голосно і чисто - зауважень до його якості немає. Це ж стосується і розмовного спікера, а також вібро - модулі працюють як треба.
Якість відтворення музики в навушниках можна порівняти з іншими смартфонами, є системний еквалайзер.
Софт
На старті продажів смартфон працює на Android 7.1.1 c фірмовим інтерфейсом Samsung Experience 8.5. Є помічник Bixby, функція дублювання месенджерів для використання декількох акаунтів, більшість стандартних додатків замінені власними функціональними аналогами, є підтримка тим, магазин з різними доповненнями.
Все схоже на флагмани, але анімація тих же повідомлень реалізована простіше, ніж на Galaxy S8 / Note8. В наявності багатовіконний режим, налаштовується положення наекранной клавіш, панель з клавішами можна приховувати в будь-яких програмах.
камери
Основна камера представлена сенсором на 16 Мп зі светосильной оптикою (f / 1.7), вона оснащена світлодіодним спалахом (один діод) і автофокусом. Для фронтальної камери використовується система з двох сенсорів на 16 і 8 Мп (f / 1.9), які використовуються для розмиття заднього фону.
Інтерфейс камери порівняємо з іншими апаратами компанії, він лаконічний і зрозумілий. Більшість налаштувань приховані від користувача - в основному режимі можна вказати точку фокусування, підлаштувати експозицію, рухаючи клавішу зйомки можна використовувати цифровий зум, за замовчуванням працює режим Auto-HDR. Додаткові режими зйомки: Про (для ISO, балансу білого і експокорекції - без витримки і ручного фокусування), панорама, гіперлапс, ніч і їжа. З вбудованого магазину можна завантажити додаткові режими.
Galaxy A8 + знімає непогано. Днем смартфон фотографує стабільно добре, камера працює досить швидко, але зйомка в складних умовах не завжди виявляється апарату «по зубам» - іноді помітні великі проблеми з деталізацією і шумами, тільки частина кадрів виглядає нормально. В цілому, можна говорити про те, що як і в інших особливостях моделі компанія вирішила не давати користувачам зайвого - актуальні і торішні флагмани компанії знімають набагато краще, а A8 + порівняємо з хорошими смартфонами середньо-високого сегмента і з урахуванням ціни міг би знімати краще.
Фронтальна камера вийшла цікавою - високий дозвіл, робочий портретний режим, смішні маски. Якщо часто знімаєте Селфі, то напевно оціните додаткові можливості.
Максимальна роздільна здатність для зйомки відео - Full HD, або Full HD +, щоб знімати ролики в «рідному» форматом зображення.
Час роботи
У смартфоні встановлений акумулятор ємністю 3500 мА, є підтримка швидкої зарядки. Я користувався апаратом досить активно і в моєму режимі використання, з функцією Always on Display, A8 + в середньому працював добу, показуючи 6-7 годин активного екрану.
При середньому навантаженні можна буде розраховувати на звичні півтора дня роботи, а економні користувачі отримають до двох днів.
Ціна
Говорячи про Galaxy A8 + (2018) складно обійти питання ціни. На старті продажів апарат коштує 17 тисяч гривень - це офіційна рекомендована вартість для ринку України. Згодом вона може знизитися, але в перші місяці у смартфона буде багато альтернатив, навіть в лінійці Samsung. В першу чергу це флагмани минулих поколінь - не у всіх з них є екрани 18: 9 і вологозахист, деякі будуть менш автономними, але багато запропонують кращі основні камери і більш продуктивні платформи.