Огляд і тестування ноутбука ASUS X570ZD на базі AMD Ryzen 7 2700U та NVIDIA GeForce GTX 1050
- ASUS X570ZD
- Комплект поставки
- Зовнішній вигляд
- екран
- Внутрішній пристрій
- Розгін NVIDIA GeForce GTX 1050
- Результати тестування
- PCMark 8
- PCMark 10
- Cinebench R11.5 / R15
- x264 HD Benchmark
- AIDA Cache & Memory Benchmark
- дискова підсистема
- PCMark 8 Storage
- Ігрові програми
- 3DMark
- Assassin's Creed Origins
- Battlefield 1
- Divinity: Original Sin 2
- Fallout 4
- Far Cry 5
- Final Fantasy XV: Windows Edition
- Grand Theft Auto 5
- Kingdom Come: Deliverance
- The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
- The Long Dark
- The Witcher 3: Wild Hunt
- World of Tanks enCore
- Ефективність системи охолодження і рівень шуму
- Час Автономної роботи
- Висновки
Компанія AMD поступово відвойовує позиції на ринку процесорів. Цього року асортимент десктопних CPU був розширений за рахунок оновлених AMD Ryzen сімейства Pinnacle Ridge. Також компанія починає активно просувати свої процесори для мобільних систем. Довгий час ноутбуки на платформі AMD асоціювалися тільки з бюджетними рішеннями на базі простих APU. Тепер же ситуація змінюється. Нове покоління мобільних процесорів Ryzen може похвалитися як високим потенціалом продуктивності, так і нової вбудованою графікою Radeon Vega.
На даний момент старшою моделлю в лінійці мобільних процесорів AMD є Ryzen 7 2700U. З його можливостями ми познайомимося на прикладі нового ноутбука ASUS X570ZD. Це продуктивне рішення, яке не обмежується вбудованою графікою Vega і оснащується дискретним графічним прискорювачем GeForce GTX 1050. Виходить дуже цікаве поєднання з платформи AMD і відеокарти NVIDIA.
ASUS X570ZD
Ноутбуки серії X570 є оптимальним рішенням для роботи і розваг. Раніше вони випускалися на базі конфігурації з процесорами Intel Core, плюс відеокарта NVIDIA GeForce GTX 1050. Це пристрої з 15-дюймовим екраном, великим об'ємом ОЗУ, плюс поєднання SSD і класичного жорсткого диска для об'ємного сховища даних. ASUS X570ZD пропонує альтернативу на базі AMD Ryzen 7 2700U зі збереженням всіх інших можливостей. Ноутбук оснащується 16 ГБ пам'яті DDR4, їсти накопичувач SSD на 512 ГБ і додатковий жорсткий диск на 1 ТБ. Оснащується Full HD екраном на IPS-матрицею. І все це при невеликих розмірах і вазі до 2 кг.
Модель ASUS X570ZD Сайт виробника asus.com Процесор AMD Ryzen 7 2700U, 2200 МГц (до 3800 МГц у режимі Turbo) Оперативна пам'ять 16 ГБ, DDR4-2400 Дисплей 15,6 ", 1920x1080, IPS (BOE NV156FHM-N43) Відеокарта NVIDIA GeForce GTX 1050 Дискова підсистема SSD 512 ГБ, SanDisk SD9SN8W512G1002 M.2
HDD 1 ТБ, Toshiba MQABF100 (5400 об / хв, SATA 3.3 6 Гбіт / с) Порти введення / виводу USB 3.1 Type C, 3x USB 3.0, HDMI, LAN RJ-45, вихід на навушники Комунікації Realtek RTL8822BE 802.11 ac / abgn, Bluetooth 4.1 Картрідер SD (XC / HC) Мультимедіа Аудіосистема 2.0, веб-камера Акумулятор, мА • год 4240 (хв. 4110) Адаптер живлення, Вт 120 Розміри, мм 375 x 255 x 25 Маса, кг ~ 1,9 Вартість, $ н / д
Збережені стандартні для серії X570 розміри. Відповідно до вимірів це 375x255 мм при повній висоті з ніжками близько 25 мм.
Детальніше про дизайн і технічні параметри далі в огляді.
Комплект поставки
Ноутбук поставляється в простій картонній коробці. Є ручка для перенесення.
Комплектація стандартна. Всередині знаходиться зарядний пристрій і кабель живлення. Роздрібні варіанти будуть комплектуватися відповідною документацією.
Блок живлення ASUS PA-1121-28 розрахований на навантаження 120 Вт. Це стандартна модель для багатьох ноутбуків ASUS.
Зовнішній вигляд
ASUS X570ZD виконаний в корпусі з чорного пластику з фактурною поверхнею, що нагадує шліфований метал. На кришці і робочої поверхні різне спрямування цієї «шліфування» утворює певний геометричний візерунок. Виглядає оригінально і стильно.
Корпус має тонку окантовку ніжно-блакитного кольору. Логотип ASUS на кришці в такому ж кольором виконанні.
Як було зазначено вище, габарити ноутбука 375x255 мм при товщині близько 20 мм без урахування ніжок. Цілком стандартний розмір для сучасного ноутбука, хоча є й більші варіанти, особливо, з дискретною відеокартою.
Кількість отворів для припливу повітря на дні ноутбука невелика. Немає ніяких відсіків для часткового доступу до внутрішнього вмісту, що унеможливлює просту заміну жорсткого диска або додавання додаткової планки пам'яті. По периметру знаходяться великі гумові ніжки, які забезпечують хорошу фіксацію на будь-якій поверхні.
Біля однієї з петель екрана є ребристий повітропровід для видування гарячого повітря.
Екран відкидається приблизно на 130 °, як у більшості інших ноутбуків. Цього достатньо, щоб підібрати зручний для себе нахил при роботі за столом. Але при роботі на колінах такого кута розкриття може виявитися мало.
Над екраном розташоване вічко камери і мікрофон. Вбудована веб-камера у серії ASUS X570 дуже проста, підтримує формат VGA (640x480).
З лівого боку у ноутбука отвір під замок Kensington, два порти USB 3.0 і аудіороз'єм 3,5 мм.
З правого боку роз'єм підключення блоку живлення, RJ-45, стандартний порт USB і USB 3.1 Type C, HDMI і роз'єм під карти пам'яті форм-фактора Micro-SD.
Робоча поверхня не мазка. Вона має фірмову шлифованную текстуру. Клавіатура досить широка, є цифровий блок.
Клавіатура цілком стандартна, це типові клавіші з малим ходом. Присутній підсвічування. Ви можете помітити відсутність кириличних літер, але це тестовий зразок, роздрібні ноутбуки повинні мати актуальну регіональну розкладку.
Також можна відзначити наявність невеликих вентиляційних отворів в зоні над клавіатурою. Але не варто боятися високих температур в цій робочій області. Гріється ноутбук не сильніше більшості інших моделей.
Тачпад візуально виділений стандартної блакитною облямівкою. Чутливість і точність рухів курсору хороша. Для захисту доступу можна використовувати вбудований сканер відбитку пальців, розташований в кутку тачпада.
Вбудована звукова система представлена двома стереодинаміками з підтримкою технології ASUS SonicMaster.
екран
ASUS X570ZD використовує 15,6-дюймову IPS-матрицю NV156FHM-N43 виробництва BOE. Робочий дозвіл складає 1920x1080 точок.
Поверхня матова, тому на дисплеї не буде відблисків.
Колірне охоплення покриває 91% простору sRGB. Яскравість від 16 кд / м² до 290 кд / м², що дозволить працювати при будь-якому зовнішньому освітленні. Середня контрастність близько 1000: 1. Колірна температура стабільна, але завищена в середньому до 7500 кельвінів, що підсилює холодні відтінки в зображенні.
Відхилення DeltaE в рамках прийнятних значень. Згідно утиліті Argyll середнє відхилення передачі кольору 3,08, максимальне 7,88.
У екрана високі кути огляди, картинка не втрачає насиченість і кольоровість при погляді збоку.
Загальні враження від екрану хороші. Зображення яскраве і насичене, немає колірних змін при відхиленні щодо екрану. Через зовнішню камеру можна помітити мерехтіння монітора ноутбука. Але цей неприємний ефект повністю нівелювався при яскравості на 50% і 100%.
Внутрішній пристрій
Настав момент заглянути усередину лептопу. Зробити це так вже й просто. Потрібно повний демонтаж лицьовій панелі з клавіатурою.
Вся система виконана на одній платі. Є окрема хустки з роз'ємами з лівого боку, яка з'єднується шлейфом з основною. Також в лівій зоні можна відзначити модуль Wi-Fi Realtek RTL8822BE.
Компактні розміри накладають певні обмеження, і ми бачимо, що у ASUS система охолодження з однієї «турбіною». Тепло від CPU і GPU відводиться через теплові трубки на єдиний радіатор, який продувається радіальним вентилятором. Графічний чіп тут досить холодний, але в поєднанні з процесором загальне тепловиділення все одно буде високим. Тому така конструкція спричинює певні побоювання щодо шуму та ефективності.
ASUS X570ZD оснащується акумулятор ємністю 4240 м · Ач (мінімум 4110 м · Ач).
Серцем ноутбука ASUS X570ZDD є процесор AMD Ryzen 7 2700U на ядрі Raven Ridge. Він має чотири фізичні ядра, які обробляють вісім потоків. Загальний кеш L3 об'ємом 4 МБ. Базова частота 2,2 ГГц при максимальних значеннях до 3,8 ГГц. Номінальний TDP в цього 14-нм процесора лише 15 Вт, що помітно нижче TDP настільних моделей.
Ноутбук оснащується однією планкою пам'яті DDR4-2400. Пам'ять працює в одноканальному режимі при затримках 17-17-17-39-2T.
На борту є графічний прискорювач NVIDIA GeForce GTX 1050, і це повноцінна версія, ідентична настільним варіантів. Понад те, мобільні GeForce GTX 1050 і GeForce GTX 1050 Ti навіть трохи прискорені. На скріншоті GPU-Z видно, що базове значення 1354 МГц і Boost Clock 1493 МГц замість 1354/1455 МГц у десктопних варіантів. Пам'ять GDDR5 працює при ефективній частоті 7000 МГц, її обсяг дорівнює 4 ГБ. Мінус у розглянутої відеокарти один - урізана шина PCI-E x8 замість повноцінних 16 ліній. Хоча для бюджетної відеокарти це має мінімальне значення.
Є вбудована графіка і у AMD Ryzen 7 2700U. Це Radeon RX Vega 10 - краще на даний момент інтегроване рішення від AMD. У цього GPU 640 обчислювальних блоків при частоті функціонування до 1300 МГц, з системної пам'яті DDR4 виділяється до 1 ГБ.
Як і системи Intel, ми маємо перемикається графіки. У 2D зображення виводиться засобами інтегрованого GPU, але при будь-якої значної навантаженні задіюється зовнішній потужний GPU. Все це працює коректно і на платформі AMD, але поки не ідеально. Під час наших тестів ми зіткнулися з проблемою в парочці додатків. У бенчмарке World of Tanks enCore доводилося спостерігати чорний екран, хоча сам тест працював коректно і показував адекватні результати. В The Witcher 3 міг вискочити чорний екран між завантаженнями меню і гри, що лікувалося переходом в віконний режим. Але був ще десяток ігор де ніяких нарікань не виникло. Ймовірно, всі дрібні недоліки виправлять через нове програмне забезпечення. Нам доводилося задовольнятися заводськими відеодрайверів, оскільки ніякі інші драйвери від NVIDIA і AMD поки що не сумісні з конфігурацією ASUS X570ZD.
У планах було порівняння продуктивності Radeon RX Vega 10 і GeForce GTX 1050. Але від цієї ідеї довелося відмовитися. Перемкнутися на вбудовану графіку в 3D-режимі проблематично. В налаштуваннях NVIDIA Control Center є ручний вибір пріоритету GPU, але перемикання на Radeon не скрізь вимикали GeForce. Це не претензії до ноутбука і графіку, адже з боку користувача все працює як треба (крім World of Tanks enCore). Але вогкість програмного забезпечення поки обмежує можливості для розширених тестів. Хоча кілька результатів щодо Radeon RX Vega 10 ми все ж наведемо.
Якщо торкатися теми тонких налаштувань, то варто коротко згадати про можливості BIOS. А вони тут абсолютні стандартні для 99% ноутбуків. Тобто ніяких розширених налаштувань робочих параметрів або апаратного вибору відеокарти в BIOS теж немає.
Основний накопичувач в ноутбуці SSD SanDisk SD9SN8W512G1002 об'ємом 512 ГБ. Його вистачить для операційної системи, всіх важливих програм або парочки улюблених ігор. Для зберігання масивних даних встановлено жорсткий диск Toshiba MQABF100 обсягом 1 ТБ.
Розгін NVIDIA GeForce GTX 1050
Для процесора AMD немає програмних засобів розгону. А з NVIDIA GeForce GTX 1050 в цьому плані все просто. Будь-яка утиліта працює з мобільною відеокартою, дозволяючи підвищувати частоти. І потенціал для розгону тут явно є.
У нашому випадку ми досягли базової частоти 1494 МГц при піковому Boost до 1848 МГц, реальна частота в іграх була ближче до тисяча сімсот сімдесят два МГц. Пам'ять ми розігнали до 8200 МГц. Це явно не межа, але навіть за таких частотах нагрів надзвичайно високий.
Робочі температури GPU вже перевищували 90 ° С. При цьому немає можливості для управління швидкістю вентилятора системи охолодження. На такому розгону не варто вдаватися без наявності додаткової охолоджуючої підставки. І в цілому для мобільного пристрою це сумнівне заняття, ризики перевищують користь від підвищення частот.
Детальніше щодо температурного режиму в номіналі ближче до кінця статті.
Результати тестування
Загальна продуктивність
Подивимося на результати бенчмарків і тестів, що дозволяють оцінити загальну продуктивність системи.
PCMark 8
Досить хороші показники в PCMark 8. Ясно, що для рядових завдань у вигляді серфінгу в Інтернеті і офісних додатків потенціалу ASUS X570ZD вистачає з лишком.
PCMark 10
Тут результати не найвищі, але досить хороші. Є явну перевагу щодо ноутбка Acer Swift 3 SF315-41 на базі Ryzen 5 2500U.
Cinebench R11.5 / R15
Відмінні показники в бенчмарках Cinebench. Примітно, що даний ноутбук приблизно на третину обійшов модель з Ryzen 5 2500U. Також можна зазначити гарна перевага над Intel Core i5-8250U в інших оглядах.
x264 HD Benchmark
В даному тесті перевага Ryzen 7 2700U над Ryzen 5 2500U склало 6-11%.
AIDA Cache & Memory Benchmark
У ноутбука лише одна планка пам'яті DDR4 з ефективною частотою 2400 МГц при таймінгах 17-17-17-39-2T. На тлі двоканальних систем швидкість читання / запису для пам'яті помітно нижче. Але в ряді випадків обсяг буде важливіше. І дана конфігурація за всіма тестами швидше системи з Ryzen 5 2500U і двоканальної пам'яттю.
дискова підсистема
CrystalDiskMark
Накопичувач SanDisk SD9SN8W512G1002 має не дуже високу швидкість, це цілком рядові показники для бюджетного сегмента SSD. Максимальна лінійна швидкість читання / запису складає 421,5 / 488,4 Мбайт / с.
Результати жорсткого диска Toshiba MQABF100 для цієї категорії пристроїв теж невисокі, є і більш швидкісні моделі на 5400 об / хв. Але для додаткового накопичувача це не принципово.
PCMark 8 Storage
Показники SSD в PCMark цілком стандартні. Результат в 4960 балів і Середня швидкість в 244,93 Мбай / с на рівні більшості інших накопичувачів з минулих оглядів.
Ігрові програми
Цього разу набір ігрових тестів помітно розширено. Ми вирішили з'ясувати, наскільки оптимальним є поєднання Ryzen 7 2700U і GeForce GTX 1050. Для чого деякі ігри протестовані в різних режимах. Також задіяний розгін для GeForce GTX 1050 (настройки описані вище). Для тестів використовувалися стандартні бенчмарки або метод ручного тестування з Fraps. У разі підбору особливих налаштувань графіки коротко описана їх конфігурація.
3DMark
Результати в цих тестах помітно вище того, що показує інтегрована графіка AMD.
Assassin's Creed Origins
Стандартний профіль високої якості при зниженні якості згладжування.
Надзвичайно вимоглива до всіх компонентів гра. Середня продуктивність на непоганому рівні. Щодо мінімального fps, то лаги в грі трапляються і на десктопних системах.
Battlefield 1
Висока якість дається при 40 fps, а при середніх налаштуваннях в Battlefield 1 можна розраховувати на 50 fps.
Divinity: Original Sin 2
В цілому непоганий fps, але помітно нижче очікуваного для такої відеокарти. На основі великого тестування процесорів можна припустити, що тут все впирається в CPU AMD, який для даної гри слабенький.
Fallout 4
У важкій тестової сцені з променями спочатку маємо 35-40 fps, розгін додає прискорення 7%.
Far Cry 5
В Far Cry 5 при високій якості результати трохи нижче показників деськтопной відеокарти GeForce GTX 1050, що видно тут . Схоже, позначається урізана шина і процесор.
Final Fantasy XV: Windows Edition
В Final Fantasy XV для гарної продуктивності доведеться обмежитися низькими настройками.
Grand Theft Auto 5
Гра процесорозалежність, і ми завжди відзначали більш низькі результати на системах AMD. Тим не менш, ви зможете комфортно грати при Ultra-графіку без додаткових налаштувань.
Kingdom Come: Deliverance
Тестова прогулянка на локації «Тальмбергскій ліс».
У цій грі доведеться обмежитися низькою якістю графіки.
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
Рольова гра Skyrim користується високою популярністю через роки. Цікаво, що впорається з оновленою версією ноутбук. Обрано Ultra-режим графіки, додатково знижено якість тіней до високого рівня, промені світла середньої якості.
У важкої тестової сцені показники хороші, в печерах і містах взагалі буде 60 fps.
The Long Dark
Цікава гра з простакуватою графікою. І тут ноутбук показувати відмінний fps при стандартних параметрах в режимі Ultra.
The Witcher 3: Wild Hunt
Всі основні параметри на високому рівні. У постобробці включені тільки ефекти світіння і промені (стовпи світла), всі інші ефекти деактивовані.
Важка красива гра. Але навіть в ній ви отримаєте під 40 fps. Примітно, що режим з променями і світінням зберігає основний ефект освітлення, так що обрані налаштування забезпечують досить високу якість візуалізації.
World of Tanks enCore
У цьому тесті обмежимося абстрактними балами.
Як доповнення наведемо дані для міні-порівняння NVIDIA GeForce GTX 1050 і Radeon RX Vega 10 Graphics.
Radeon RX Vega 10 Graphics NVIDIA GeForce GTX 1050 World of Tanks enCore (Low) 14219 34129 3DMark Time Spy 546 1730
Результати в тесті World of Tanks enCore схожі на реальність. Тут вбудована графіка слабкіше в 2 рази і трохи більше. Але в 3DMark Time Spy розрив триразовий, і цей результат нижче Radeon RX Vega 8 з минулих оглядів. Система просто не розрахована на роботу з Vega в 3D-режимі, в багатьох іграх спостерігалася дуже низька частота ядра. Тому адекватних результатів від інтегрованої графіки тут не отримати.
Ефективність системи охолодження і рівень шуму
Перевірка ефективності системи охолодження проводилося в приміщенні з температурою 25 ° С. Вимірювалася температура внутрішніх компонентів і корпусу ноутбука. Для максимального навантаження задіяли стрес-тест AIDA64.
Тривала навантаження в цьому тесті прогрілася процесор Ryzen 7 2700U до 59 ° С, короткі пікові значення на старті досягали 72 ° С. При цьому частота варіювалася в межах 1,9-2,3 ГГц. Це нормально для екстремального навантаження і вище середніх частот Ryzen 5 2500U в такому стрес-тесті. Шум в цьому режимі очікувано високий, згідно з моніторингом вентилятор розкручувався майже до 3500 об / хв. Температура SSD до 42 ° С.
Хороша ігрове навантаження може привести до ще більшого шуму. Нижче результати моніторингу за підсумками тривалого навантаження бенчмарка Final Fantasy XV: Windows Edition.
Пікова температура графічного процесора 85 ° С. Процесор гріється вище 70 ° С (пікове значення до 84 ° С). Максимальна швидкість обертання вентиляторів наближається до 4500 об / хв.
Ігровий режим найбільш помітно позначається на нагрівання корпусу.
У зоні під платою нагрів корпусу може наближатись до 40 ° С, що не пов'язане ні з дискомфортом. Ліва частина холодна, оскільки тут розташувався вентилятор, витягує гаряче повітря. Нижня частина і тачпад теж холодні.
Час Автономної роботи
Тестування годині Автономної роботи ноутбука проводилося за помощью Battery Eater Pro v2.70. Задіяний стандартний тест для максимального навантаження, який передбачає рендеринг простий 3D-сцени в низькій роздільній здатності. Також використовувався режим читання, в якому він розтратив великий текст. Додатково вимірювалося час роботи при перегляді відео 1080p через Media Player Classic. Яскравість екрану в автономному режимі на стандартному рівні 40%, що близько до 100 кд / м².
Ноутбука вистачить на 2-3 години активної роботи. При перегляді відео він витримав більше 3,5 годин від однієї зарядки. У режимі читання ASUS відпрацював 7 годині 4 хвилини.
Висновки
ASUS X570ZD - цікавий продуктивний ноутбук, який пропонує незвичайне на даний момент поєднання з процесора AMD і відеокарти NVIDIA. Ноутбук легко впорається з повсякденними і офісними завданнями, а також стане ігровим рішенням бюджетного рівня. Дана модель пропонує максимальну продуктивність на базі процесора AMD Ryzen 7 2700U, хоча одноканальний режим пам'яті трохи засмучує. Швидку роботу в додатках забезпечує і наявність SSD, хоча використовувана модель має рядові швидкісні характеристики. Також присутній жорсткий диск об'ємом в 1 ТБ. Екран має гарні для такого класу пристроїв характеристиками. У плюси варто записати і тривалий час автономної роботи.
Відеокарта GeForce GTX 1050 дозволяє грати в сучасні ігри при дозволі Full HD, хоча в деяких випадках доведеться обмежитися низькими настройками. Але багатьма популярними іграми останніх років можна буде насолодитися і при високій якості графіки. У будь-якому випадку, потенціал GeForce GTX 1050 вище, ніж у вбудованої графіки Vega, і застосування такої відеокарти на платформі AMD цілком виправдано. Поки вся конфігурація є новою і немає свіжого відеодрайвера, можливі невеликі проблеми з коректним перемиканням вежду вбудованої і зовнішньої графікою. У разі The Witcher 3 це вирішувалося перемиканням в віконний режим. А ось охолодження ноутбука не дуже розраховане на наявність зовнішнього GPU. В іграх GeForce GTX 1050 легко нагрівається до 85 ° С, в літню спеку температура буде ще вище. Чи не критичні значення, але для холодного GPU GP107 дуже високі. Все це супроводжується шумом, хоча цей фактор не важливий, якщо ви користуєтеся навушниками. Теоретично на ASUS X570ZD можливий розгін відеокарти, але охолодження не дає можливостей для реалізації всього частотного потенціалу - нагрів буде надзвичайно високим. Тому займатися цим ми не рекомендуємо.