Установка SSD в ноутбук

  1. А навіщо вам DVD-привід?
  2. Що ж нам потрібно?
  3. Що куди краще поставити?
  4. приступимо
  5. Установка або перенесення операційної системи
  6. замість висновків

Якщо ви є власником ноутбука і вас не зовсім влаштовує швидкість його роботи, а особливо швидкість завантаження і ви все частіше замислюєтеся про апгрейд або зовсім про заміну ноутбука цілком, то не поспішайте. Ми пропонуємо варіант апгрейда практично будь-якого повнорозмірного ноутбука за адекватні гроші.

Справа в тому, що процесор не першої свіжості, невеликий обсяг оперативної пам'яті і вбудована відеокарта є не найголовнішими винуватцями «гальм» системи. Основною причиною є повільний жорсткий диск. Ми пропонуємо замінити його на більш сучасний аналог - SSD. Але ви напевно і самі думали про таку покупку, але ж для повноцінного користування ПК потрібно багато вільного місця на пристрої зберігання інформації - не менше 500-750 гігабайт. А ціни на SSD такої ємності дуже і дуже кусаються.

А при покупці SSD на 60-120 гігабайт, місця вистачить тільки для системи і додатків, ні про яке медіа-контент і мови бути не може. Отже, потрібно шукати інший вихід, вихід при якому можна буде і швидкість системи збільшити і не втратити в ємності диска, ну і дуже не витратити. Ми вас чудово розуміємо і пропонуємо саме такий спосіб.

А навіщо вам DVD-привід?

Ні, ну серйозно, для чого він вам? Будь-які фільми або музику можна скачати в інтернеті, який є практично у кожного, інформацію, до якої не потрібен постійний доступ можна зберігати або в хмарі, яких зараз розвелося неміряно, або на зовнішньому жорсткому диску, ціни на які сьогодні зовсім «смішні». Важливу інформацію оптичних дисків я б не довіряв - вони досить легко дряпаються і приходять в непридатність.

Отже, якщо вам дійсно не потрібен DVD-привід на вашому ноутбуці, то ми пропонуємо замість нього встановити SSD. І знову-таки не лякайтеся - нічого ламати не доведеться, та й «майструвати» теж - ми обіцяємо залишити гарний вигляд вашого бука в цілості й схоронності.

Що ж нам потрібно?

По-перше, нам потрібен SSD і роз'єми для його підключення. В принципі нам буде достатньо і диска на 60 гігабайт під систему, але все-таки краще купити на 128 - в такому випадку ви не будете переживати про брак місця і завжди зможете поставити на SSD якусь об'ємну програму, або вимогливу до операцій введення \ висновку гру (адже саме для цього ми і купуємо SSD). До того ж ціни на даний гаджет таких обсягів досить низькі і покупка такої деталі не вдарить по вашому гаманцю.

Крім SSD, нам знадобиться посадочне місце для нього, точніше адаптер, який замінить собою DVD-привід. На різних закордонних аукціонах і в інтернет-магазинах це називається «HDD-Caddy» (у нас найчастіше це позначають як «Адаптер підключення HDD 2.5» в відсік приводу ноутбука »). Купуйте дане пристосування тільки під вашу модель ноутбука.

Власне, це і все що нам потрібно придбати. З інструментів нам знадобиться викрутка і ... більше нічого.

Що куди краще поставити?

Тут вирішувати тільки вам. До пристрою, встановленого замість DVD-приводу у вас буде безперешкодний доступ, тобто туди краще ставити медіа-девайс - жорсткий диск (на ньому будуть зберігатися фільми, музика, фотографії і т.д.). В такому випадку ви завжди зможете швидко дістати HDD і за допомогою спеціального пристосування (кишені) підключити його до DVD для перегляду фільмів або підключити до іншого ПК, як об'ємної флешки.

З іншого боку, тепловідвід у приводу гірше, та й вібрацій тут буде більше, до того ж про захищеність від механічних пошкоджень цього місця також сказати важко. А SSD набагато менше, ніж жорсткий диск, боїться вібрацій, високих температур і т.д. Тобто, що стосується експлуатаційних властивостей - йому тут буде краще, ніж жорсткого диска.

У будь-якому випадку - вирішувати вам, залежно від того, як ви плануєте користуватися цими пристроями і в залежності від конфігурації вашої моделі ноутбука.

приступимо

В принципі процедура досить тривіальна. Спочатку потрібно витягнути DVD-привід - у багатьох моделях ноутбуків не потрібно навіть знімати корпус - вони тримаються на одному болтику, після відкручування якого просто витягуються з ноутбука.

Коли DVD-привід буде у вас в руках - вам потрібно буде зняти з нього накладку, на якій знаходиться кнопка відкривання відсіку і переставити її на куплений HDD-Caddy. Тепер робимо зворотну процедуру - встановлюємо адаптер на місце DVD-приводу. Не забудьте закріпити його болтиком. Ну ось і все - залишається тільки встановити сюди SSD (або жорсткий диск, а SSD на місце жорсткого диска).

Установка або перенесення операційної системи

Установка або перенесення операційної системи

Далі потрібно встановити операційну систему на SSD, попередньо видаливши системний розділ з HDD і приєднавши його до розділу, на якому зберігається медіа-інформація. Установка операційної системи нічим не буде відрізнятися від звичного вам процесу.

Але, якщо з яких-небудь причин ви хочете зберегти свою стару систему, то перед видаленням розділу з HDD вам потрібно його «клонувати» на SSD. Робиться це будь-якою програмою для роботи з жорсткими дисками в завантажувальному режимі. Наприклад, підійде Acronis Partition Director або Mini Tool Partition Wizard - в загальному тут вибір тільки за вами.

замість висновків

Після заміни ви здивуєтеся, наскільки більш чуйною і спритною стала ваша операційна система. До того ж, якщо вам раніше не вистачало місця на жорсткому диску, то тепер у вас звільниться простір, раніше зайняте операційною системою.

Якщо ж все-таки єдине що вас зупиняє від такого апгрейда - це те, що для користування DVD-приводом вам тепер потрібно буде щоразу перекручувати адаптери, то ми вас заспокоїмо - ви можете купити спеціальний «кишеню» для DVD-приводу і підключати його до будь-якого ПК через USB-інтерфейс.

Якщо ж все-таки єдине що вас зупиняє від такого апгрейда - це те, що для користування DVD-приводом вам тепер потрібно буде щоразу перекручувати адаптери, то ми вас заспокоїмо - ви можете купити спеціальний «кишеню» для DVD-приводу і підключати його до будь-якого ПК через USB-інтерфейс

А навіщо вам DVD-привід?
Що ж нам потрібно?
Що куди краще поставити?
А навіщо вам DVD-привід?
Ні, ну серйозно, для чого він вам?
Що ж нам потрібно?
Що куди краще поставити?