Як вибрати комп'ютер? Вибір комп'ютера 2018. Актуальні поради
- цілі використання
- мікропроцесор
- Оперативна пам'ять
- Жорсткий диск
- SSD
- Оптичний привід комп'ютера
- Материнська плата
- При покупці комп'ютера слід врахувати:
- Блок живлення
- корпус
- монітор
- Клавіатура, миша, килимок і колонки
- Ціна
- Замовте безкоштовний виїзд майстра в своєму місті!
- Павло Угрюмов
На те, як вибрати комп'ютер, впливають 2 основні чинники - мета його подальшого використання і планований бюджет покупки. Тільки після чіткого їх визначення можна приступати до детальним аспектів - підбір комплектуючих (з урахуванням виробника), монітора і дизайну.
цілі використання
Умовно можна виділити 3 способи застосування ПК:
1) в офісі і вдома - для роботи з текстовими редакторами, базами даних, серфінгу в інтернеті, перегляду відео та аудіофайлів і т. Д .;
2) для високопродуктивних ігор;
3) для професійного призначення (графіка, інженерні, конструкторські розробки, наукові дослідження).
В основному вибір комп'ютера здійснюється для перших двох перерахованих вище цілей, тому подальше опис відноситься тільки до них.
Зрозуміло, тому, хто колись вже вибирав для себе ПК, зорієнтуватися в актуальних на сьогодні технічних характеристиках буде простіше.
Якщо ви вже прийняли рішення, який комп'ютер купити, переходите до наступного етапу - розгляду варіантів комплектуючих.
мікропроцесор
Від вибору ЦП залежить продуктивність системи в цілому. Він відповідає за кількість вироблених обчислювальних операцій в одиницю часу.
Орієнтуватися слід на перелічені нижче основні параметри:
• число ядер;
• кількість потоків, що обробляються одночасно;
• частота.
Від числа ядер залежить потужність системи. Воно визначає і кількість різних процесів, які чіп може виконувати паралельно. Так, 4-ядерні ЦП бувають як чотирьох-, так і восьміпоточние.
Частота роботи відбивається на швидкості обчислень, здійснюваних в одиницю часу.
Для дому та офісу вистачить і двоядерного процесора від 2 до 3 ГГц. Кількість потоків (два або чотири) для простих завдань не важливо.
Для потужних ігор необхідний як мінімум 4-ядерний ЦП з частотою не менш 3-3,5 ГГц (Core i5). З огляду на, що сучасні іграшки використовують мультіпоточность, кращий варіант - восьміпоточний процесор від 3,5 до 4 ГГц. Подібними характеристиками володіє Core i7.
Для роботи в офісі або квартирі можна вибрати будь-якого виробника «мозку» ПК. Підійде як Intel, так і AMD. Але при покупці для ігор слід врахувати, що вони в основному адаптовані під Intel, ніж AMD.
Оперативна пам'ять
«Оперативка» відповідає за тимчасове зберігання інформації. Від величини ОЗУ залежить швидкість обробки даних додатками і їх кількість, що запускається одночасно на ПК. Вибір місця (DDR3 або DDR4) визначається метою використання.
Для комфортної роботи з простими додатками досить обсягу ОЗУ 4 Гб. Частота і стандарт (DDR3 / DDR4) непринципові.
Геймерам знадобиться 1 або кілька 8-гігабайтну планок DDR4, продуктивність яких вище. Кількість мегагерц не має істотного значення (вистачить і 2400), т. К. Навантаження в основному лягає на відеочіп.
ОЗУ слід вибирати в зв'язці з материнською платою, яка може не підтримувати стандарт DDD4 і високі мегагерци.
Рекомендується купувати «оперативку» перевірених брендів - Crucial, Corsair, Transcend і AMD - щоб знизити ризики передчасного виходу плати з ладу.
У всіх випущених центральних процесорах вже є вбудоване відеоядро, для якого виділяється частина ресурсів мікрочіпа. І якщо ПК використовується в домашніх і робочих цілях, окремий (т. Н. Дискретний) графічний адаптер не потрібно. У випадку з іграми без нього обійтися не вийде.
Існує 2 бренду, під якими випускаються GPU. це GeForce (nVidia) і Radeon (AMD) . В іграшках стабільніше себе показує відеочіп GeForce, тому що більшість розробників оптимізує графічний движок під драйвера nVidia.
Для ігор потрібно від 3-4 Гб пам'яті. Переважно - стандарт GDDR5.
Відкрите позначаються кодом, що визначає їх потужність. Для вимогливих іграшок знадобиться адаптер не гірше рівня GTX 1050. Але навіть з ним комфортний ігровий процес можливий лише на низьких і середніх налаштуваннях. Щоб переключитися на високі, необхідна карта рівня GTX 1060 з 3 або 6 Гб «на борту», а в режимі «ультра» - чіпи GTX 1070-1080 на 6-8 ГБ. Детальніше про вибір відеокарти можна дізнатися тут .
Жорсткий диск
З виходом високошвидкісних твердотільних накопичувачів (SSD) основною функцією вінчестерів стало лише архівне зберігання файлів. Тому скрупульозно вдаватися в технічні параметри жорсткого диска і спантеличувати себе вибором бренду не варто. Купуйте HDD по 2-м параметрам - місткості і швидкості шпинделя.
Для більшості користувачів комп'ютерів вистачить обсягу, рівного 1 Тб. Для геймерів і любителів зберігати мультимедійні дані може знадобитися пам'ять від 2 Тб і вище.
Вибирати рекомендується диски з кількістю оборотів 7200 в сек., А не 5400.
SSD
Твердотільний накопичувач потрібен в першу чергу завзятим геймерам. Він дозволяє забути про зависання, пов'язаних з читанням дистрибутивів програми та записом тимчасових файлів. Швидкість обробки інформації подібними девайсами становить в середньому 400-500 МБ / c, чого достатньо для будь-якої іграшки.
З огляду на, що сучасні «екшени» і «шутери» займають на диску кілька десятків-сотень гігабайт, бажано запастися пам'яттю від 512 Гб.
Незважаючи на невеликий обсяг (як правило, до терабайта) і швидкий знос (протягом декількох років), SSD досить дорогі, тому для офісу і домашнього використання купувати їх особливого сенсу немає. Якщо, звичайно, не є принциповим кількість секунд, за яке вантажиться Windows. В цьому випадку купіть диск на 128-256 Гб або гібридний HDD, що має твердотельную частина пам'яті.
Тут вже є сенс звернути увагу на фірму-виробника, т. К. З урахуванням витрат ризики досить високі. Розгляньте до придбання продукцію таких зарекомендували себе компаній, як SanDisk, Samsung, Crucial, Plextor.
Оптичний привід комп'ютера
З поступовим, але планомірним збільшенням обсягу інтернет-каналів необхідність володіння «оптики» починає відпадати - при бажанні все можна придбати або безкоштовно скачати в мережі: іграшки, фільми, музику.
Якщо ж є солідна медіатека на дисках, придбання приводу не буде зайвим. До того ж зараз продаються універсальні девайси, що поєднують Blue-Ray і DVD-RW. Найменування торговельної марки не принципово - головне, щоб вона була на слуху (LG, Samsung, Asus ...).
Материнська плата
«Материнка» - це фундамент, де розміщуються всі комплектуючі і куди підключається обладнання. Дізнайтеся, скільки роз'ємів оперативної пам'яті підтримує плата. Це важливо, якщо ви надалі збираєтеся прискорювати комп'ютер.
Поцікавтеся у консультантів в магазині, скільки USB входів підтримується материнською платою і яка у них швидкість обробки даних.
Найголовніше - система охолодження. Якщо для старих моделей комп'ютерів досить пари кольорів, то для нових моделей три вентилятора - це необхідний мінімум для стабільного функціонування комп'ютера.
Звичайно краще вибрати водяну систему охолодження материнської плати, але такий варіант буде коштувати в рази дорожче. Зате комп'ютер довше прослужить і буде працювати набагато швидше.
При покупці комп'ютера слід врахувати:
• безпосередньо чіпсет - власний процесор плати, керуючий взаємодією підключених пристроїв;
• потужність ЦП (якщо встановити продуктивний мікрочіп на просту і дешеву «материнку», вона може в будь-який момент згоріти, не витримавши тривалого навантаження);
• сокет ЦП (сучасними є Intel-1 151 і AM4);
• стандарт і частоту «оперативки» (згадано вище);
• кількість і типи наявних роз'ємів (в залежності від обладнання, що планується до підключення).
Чіпсет визначається призначенням «компа». Для робітників і домашніх потреб підійдуть моделі B250 / H270 (якщо застосовується ЦП Intel) і A320 (для AMD).
Для іграшок вибираємо плати, що підтримують розгін процесора (на випадок програмного збільшення його потужності в майбутньому) - Z270 для Intel або B350 для AMD.
Кращими постачальниками «материнок» є ASUS, Gigabyte і MSI.
Блок живлення
Якщо система збирається для офісу або будинку, витрачати зайві гроші на потужний блок не має сенсу, тому що всі його можливості реалізувати не вийде, якщо, звичайно, в найближчому майбутньому не планується «апгрейд» ПК (поліпшення конфігурації за допомогою оновлення комплектуючих). Тому цілком вистачить і 400 Вт.
Якщо Upgrade надалі все-таки намічається, і, як мінімум, буде підключена відеокарта, візьміть блок на 500 Вт. Він зможе витримати відеоадаптер рівня GTX 1060, а ціна його не набагато вище.
Для ігрових цілей знадобиться адаптер потужністю від 600 Вт і більше.
Фірма-виробник не настільки важлива. Але для ігрових потреб бажано наявність сертифікату 80 Plus Gold, що гарантує згладжування стрибків напруги.
корпус
До вибору «коробки», в якій будуть розміщуватися всі деталі «електронного друга», не всі ставляться так серйозно, як до підбору елементів на основі мікросхем. А дарма - від неї фактично залежить тривалість їх служби, на яку впливає ефективність охолодження, побічно забезпечується корпусом. «Чохол» для ПК виконує й іншу функцію - захист «нутрощів» машини від зовнішніх впливів.
Стандартні корпусу включають вбудований блок живлення, що дозволяє відразу вирішити два завдання. Але для іграшок краще окремо купувати і мережевий адаптер, і коробку, яка повинна бути об'ємною.
Справа не тільки в вентиляції, а й в тому, що високопродуктивні комплектуючі, як правило, більш габаритні, ніж стандартні. При покупці варто переконатися, що материнська плата і відеокарта туди помістяться.
У продажу більш поширений варіант виконання, званий «вежа» (Tower), тому що горизонтальні системні блоки (Desktop) мають на увазі розташування на столі, де місце і так обмежена.
При виборі корпусу зверніть увагу на зручність розташування елементів, які використовуються найчастіше (в тому числі при підключенні периферійного обладнання до комп'ютера): кнопки включення і перезавантаження, USB-входи, роз'єм для навушників.
Не менш важливий і дизайн системного блоку, а також якість матеріалів, використаних при виготовленні. З метою практичності і тривалого збереження зовнішнього вигляду не рекомендується купувати виріб з безліччю глянцевих деталей.
монітор
Для домашнього користування або офісу досить придбати недорогий дисплей типу TN з матовим покриттям і діагоналлю 20-23 дюйма.
Щоб отримати більше естетичне задоволення від ігрової графіки, беріть екран IPS розміром від 23 дюймів з підтримкою як мінімум Full HD. Важливо й час відгуку монітора. Рекомендований показник - не більше 8 мс.
Кращими виробниками дисплеїв вважаються HP, Dell і NEC.
Клавіатура, миша, килимок і колонки
Правильний вибір так званих засобів введення інформації і аксесуарів до них найбільш важливий для геймерів, ніж для простих користувачів, тому що від їх зручності і функціональності безпосередньо залежить якість ігрового процесу.
По-перше, клавіатура повинна бути мультимедійної, тобто обладнаної додатковими корисними кнопками, що відповідають за певні функції.
По-друге - забезпечуватися зручною підставкою для рук.
Миша для геймерів також відрізняється від звичайної - прогумованими деталями, спеціальними кнопками і коліщатками.
Килимок для ігроманів, як правило, більше за розмірами через часті і різких рухів з великою амплітудою.
Незважаючи на існування бездротових клавіатур і мишей, професійні геймери воліють користуватися варіантами виконання «по-старому», стверджуючи, що таким чином не відбуваються затримки (нехай навіть на мізерні частки секунди), пов'язані з обробкою сигналу.
Колонки купуйте з корпусом з МДФ, а не з пластика - через нього звучання гірше.
Ціна
При складанні ПК для будинку або роботи можна вкластися в 15-20 тис. Руб. Ігрові ж модифікації досить різноманітні, тому їх вартість сильно варіюється.
Потужні ігрові системи можна отримати, витративши не менш 60 тисяч. Щоб зібрати машину, «тягне» всі ігри на максимальних налаштуваннях, доведеться викласти 150-200 тис. Але і цим діапазоном не обмежується верхня цінова планка - «справжні геймерские» комп'ютери вищої категорії стоять 400-500 тисяч рублів.
Якщо у вас виникли проблеми з комп'ютером, то відправте заявку на безкоштовний виїзд майстра в своєму місті. Даємо гарантії на послуги! Відгуки наших клієнтів можете почитати на цій сторінці .
Замовте безкоштовний виїзд майстра в своєму місті!
[Contact-form-7 404 "Not Found"]
Павло Угрюмов
Керівник Digital агентства GOadvance. Знаю все про сайти і просуванні. Як хобі, розбираюся в комп'ютерах і пишу статті на цю тему.