Чому пропадає звук на ноутбуці з Windows 10 виндовс

 1. причини несправності
 2. Використовуємо системні можливості
 3. Усунення збою в звукових настройках
 4. збій драйверів
 5. використовуємо BIOS
 6. Служба Windows Audio
 7. Нічого не допомогло! Що робити?

Добрий день. Я не перший рік стикаюся з проблемами комп'ютерного характеру, і дуже часто доводиться шукати причини, чому пропадає звук на ноутбуці з windows 10. Упевнений, Ви теж неодноразово стикалися з подібними ситуаціями. Іноді все йде досить банально, але бувають випадки і складніше. Зараз ми розглянемо більшість з них.

ЗМІСТ СТАТТІ:

причини несправності

Важко собі уявити життя без сучасних гаджетів. Світ заполонили смартфони, планшети і ноутбуки. Останні активно витісняють стаціонарні ПК за рахунок своєї мобільності, прийнятною вартістю і високих показників продуктивності. Багато хто використовує лептопи для роботи, інші - для перегляду відео (фільми, кліпи). Але що робити, якщо пропав звук на комп'ютері?

Перед тим як піддаватися паніці і відразу ж звертатися в сервісний центр, рекомендую прочитати цю статтю і спробувати вирішити проблему самостійно.

Всі збої можна розділити на дві категорії: програмні і апаратні. Перші усуваються внесенням змін до налаштувань системи. Несправності динаміків - це вже випадок серйозніше.

Використовуємо системні можливості

У цьому розділі будуть розглянуті вбудовані опції ОС і BIOS. Почнемо з найпростіших способів, які дуже часто спрацьовують.

Усунення збою в звукових настройках

Іноді дефект може проявиться після «Глюка» системи або необережного користування. Звук пропадає через скидання регуляторів гучності на найнижчий рівень. Що робити?

Ця безневинна «несправність» усувається легко:

 • Натискаємо правою кнопкою миші по значку динаміка в треї. Вибираємо пункт «Мікшер гучності»:

Вибираємо пункт «Мікшер гучності»:

 • Перевіряємо положення регуляторів, які відповідають за ефекти звуку (рекомендую це робити періодично):

Перевіряємо положення регуляторів, які відповідають за ефекти звуку (рекомендую це робити періодично):

 • При мінімальному рівні (повзунки - внизу), тягнемо їх догори. Якщо під ними виділено значок «Відключити», то включаємо. Аналогічно робимо з усіма повзунками (для браузерів, звуків системи), виставляючи необхідний рівень:

Аналогічно робимо з усіма повзунками (для браузерів, звуків системи), виставляючи необхідний рівень:

 • Ось як повинні виглядати оптимальні (як мені здається) настройки:

Ось як повинні виглядати оптимальні (як мені здається) настройки:

На жаль, через свою неуважність, користувачі часто не звертають увагу на прості опції, і починають копати глибше в суть проблеми. Наприклад, на клавіатурі може бути функціональна кнопка відключення аудіо, і хтось її випадково натиснув. А з Вами таке траплялося? (Зі мною було ... і не раз).

збій драйверів

Спробували попередній спосіб, але нічого не допомогло? Швидше за все, потрібно «поворожити» над драйверами звукових пристроїв. Через їх неправильної роботи можуть виникати різні дефекти звуку (зниження якості, постійне пропажа). Чому так відбувається?

 1. Виникає конфлікт між додатками;
 2. Система вражена вірусами;
 3. Стався збій програмного типу;
 4. В результаті некоректного оновлення драйвера.

Перейдемо від причин до шляхів усунення несправності.

 • Відкриваємо «Панель управління» і переходимо до пункту, де відображаються всі модулі комп'ютера: «Диспетчер пристроїв». Серед елементів списку знаходимо аудіо пристрою:

Серед елементів списку знаходимо аудіо пристрою:

 • Якщо навпаки вашої звукової карти відображається знак оклику, значить помилку виявлено. Потрібно виконати переустановку програмного забезпечення (оновлення або відкат):
 • щоб оновити «дрова» слід перейти в «Властивості» пристрою (через меню контексту).

щоб  оновити «дрова»  слід перейти в «Властивості» пристрою (через меню контексту)

 • Потім перемикається на вкладку «Драйвер» і натискаємо на кнопку оновлення. Поки все просто. Чи згодні? (Повірте, так буде завжди, якщо маєте справу з моїми докладними інструкціями):

(Повірте, так буде завжди, якщо маєте справу з моїми докладними інструкціями):

 • Вибираємо метод пошуку. Можна шукати ПО на серверах Microsoft або ж вказати розташування файлів на диску (жорсткому, знімному). Рекомендую починати з першого варіанту. І тільки якщо він не працює, то використовувати другий.

І тільки якщо він не працює, то використовувати другий

Відкат виконується в тому ж вікні властивостей, але тільки натиснути потрібно кнопку з відповідним назвою. При цьому буде встановлена ​​попередня версія драйвера. Після цього слід обов'язково перезавантажити систему.

Після цього слід обов'язково перезавантажити систему

Ну що, допомогло? Вітаю!

Якщо ж вищевказані способи не усунули дефект, перейдемо до «важкого озброєння».

використовуємо BIOS

Таке відбувається дуже рідко. Звук може пропадати через збій налаштувань БІОС. Може хтось експериментував з опціями, або несправність виникла через збій. Важко назвати точну причину. Як виправити? Вирішується це наступним чином.

 • Заходимо в BIOS (перезапускаємо ПК і на самому початку запуску тиснемо Del або F2 - все залежить від виробника ноутбука).
 • Переходимо у вкладку, яка відповідає за функціонування пристроїв. Називатися вона може як-завгодно, але найчастіше зустрічаються такі варіанти: Intergated Peripherias, Chipset або Advance Feature.
 • Там повинен бути список «Onboard devices», в якому перераховані всі модулі ПК. Шукаємо будь-які натяки на звук (audio, sound).
 • Включаємо пристрій, виставивши перемикач в стан «Enabled».

Включаємо пристрій, виставивши перемикач в стан «Enabled»

Якщо вдалося правильно налаштувати BIOS, то після перезапуску ноутбука, звук повинен з'явитися. Якщо ж ситуація не змінилася в кращу сторону, пробуємо наступний спосіб. Не забувайте, що можна задавати питання в коментарях.

Служба Windows Audio

Цей системний процес може відключатися, що призведе до відсутності звуку. Чесно кажучи, я тільки один раз зіткнувся з подібною ситуацією. Мій знайомий вирішив оптимізувати систему і видалити непотрібні служби, але заодно «зніс» і життєво важливі. Буває ...

Які установки слід перевірити? Зараз про це розповість докладна інструкція:

 • На клавіатурі натискаємо Win + R для виклику вікна «Виконати».
 • Поле введення заповнюємо командою services.msc і тиснемо «ОК».

msc і тиснемо «ОК»

 • У переліку служб знаходимо потрібну і аналізуємо її стан, яке зазначено у відповідному стовпчику.

У переліку служб знаходимо потрібну і аналізуємо її стан, яке зазначено у відповідному стовпчику

 • Якщо там вказано: «Зупинена», значить потрібно запустити (через контекстне меню).

Якщо там вказано: «Зупинена», значить потрібно запустити (через контекстне меню)

Ну тепер все повинно працювати! Я рекомендую застосовувати всі перераховані вище способи після оновлення системи, якщо в результаті цього пропадає звук.

Нічого не допомогло! Що робити?

Я розповів Вам про всі методи, які вирішують проблему на програмному рівні. Але іноді й цього виявляється недостатньо. Є ймовірність, що пошкоджений адаптер звуку або контакти на чіпсеті. Без діагностики не обійтися. На жаль, доведеться звернутися до сервісних фахівців, оскільки в домашніх умовах виконати кваліфікований ремонт практично неможливо.

Сподіваюся, що моя стаття допомогла Вам і врятувала від походу в комп'ютерну майстерню. Якщо залишилися питання по темі, чекаю Ваших коментарів, відгуків та побажань. Можливо, Вам відомий якийсь більш просунутий шлях усунення несправності, про який знають лише обрані. Поділіться безцінним досвідом, допоможіть іншим.

З повагою, Віктор

Що робити?
Але що робити, якщо пропав звук на комп'ютері?
Що робити?
А з Вами таке траплялося?
Чому так відбувається?
Чи згодні?
Ну що, допомогло?
Як виправити?
Які установки слід перевірити?
Що робити?