Кулер для води: характеристика, вибір, огляд

 1. Види водних диспенсерів
 2. підлоговий диспенсер
 3. Настільний диспенсер
 4. Кулер для охолодження і нагріву води. Переваги і недоліки
 5. проточний диспенсер

Якість питної води з крана у багатьох населених пунктах часто не відповідає нормам. У людей завжди є право вибору - пити воду з крана сумнівної якості, або придбати кулер для води.

Водний диспенсер (поширена назва - кулер) призначений для роздачі води. Він має і ряд додаткових функцій: фільтрацію, охолодження або нагрів води, а також її газування.

Перший прообраз класичного кулера був винайдений в США і називався «питний фонтанчик». Винайшов його якийсь Тейлор, у важкий для його родини час, коли його батько, випивши брудну воду, помер від страшної хвороби - тифу. Популярність пристрої росла і вже на початку 19 століття виробництво і реалізація кольорів для води придбала серійний характер.

З кожним роком кулери видозмінювалися і вдосконалилися. Так, крім основної функції - подачі чистої води, установки могли охолоджувати воду. Звідси і пішло поширена назва «кулер», що походить від англійського слова «cooler» - охолодження. А дещо пізніше прилади «навчилися» не тільки охолоджувати, але і подавати підігріту до 90оС воду. Подібні апарати встановлюють в офісах і навчальних закладах. Тепер купити кулер для води можна і для особистого користування.

Види водних диспенсерів

Зовні стандартний кулер для води виглядає як пластиковий корпус з двома кранами і воронкою для бутлі з водою. На передній панелі розташовані індикатори охолодження і нагріву води. Пристрій працює від мережі, причому споживає мінімальну кількість електроенергії завдяки вбудованим датчикам. Як тільки температура води охолоджується / нагрівається до потрібної температури, датчики відключаються і кулер переходить в режим очікування, під час якого електроенергія не витрачається. Існує думка, що в цілях безпеки водні диспенсери такого типу на ніч бажано відключати, але багато офісних працівників нехтують цим правилом, і варто зазначити, що середній термін експлуатації пристроїв не скорочується. А ось якщо планується тривале відрядження або від'їзд на кілька днів, в такому випадку водний диспенсер краще відключити.

Відмітна особливість диспенсеров в тому, що температура води підтримується в потрібному режимі, причому до кипіння вона не доводиться, що дозволяє зберегти збалансований мінеральний склад води.

Відмітна особливість диспенсеров в тому, що температура води підтримується в потрібному режимі, причому до кипіння вона не доводиться, що дозволяє зберегти збалансований мінеральний склад води

підлоговий диспенсер

Кулери для води бувають підлогові і настільні. Підлоговий кулер для води встановлюється на рівну, плоску поверхню, переважно на стіл або підлогу. Працюють диспенсери в автоматичному режимі. На лицьовій панелі є кнопка індикатора, що сповіщає про режим роботи апарату. Користувач при бажанні може включити кулер в режим охолодження або підігріву води. Якщо має бути тривала перерва в роботі кулера, то його краще відключити від мережі.

Існують моделі, обладнані камерами озонування, вбудованими всередину. Це дозволяє економити робочий час і користуватися продезінфікованої посудом.

Це дозволяє економити робочий час і користуватися продезінфікованої посудом

У чому переваги підлогових моделей:

 • встановити кулер можна прямо на підлогу, що особливо зручно, якщо в приміщенні мало місця чи ні окремого столу;
 • компактні розміри дозволяють встановити диспенсер навіть в невеликому приміщенні;
 • дизайн підлогового кулера можна вибрати на свій розсуд, щоб він вдало вписався в інтер'єр житлового приміщення або офісу;
 • кулер використовується для нагріву і охолодження води;
 • різноманітність моделей дозволить вибрати вподобану модель;
 • наявність зручних додаткових функцій з системою газування, фільтрації води, вбудованим підсвічуванням і власниками для стаканчиків. Існують моделі диспенсерів з 3 кранами для подачі води (3-й - для наповнення великих ємностей водою кімнатної температури), що працюють в режимі «легкий натиск», а також блокування крана гарячої води;
 • в моделях можуть бути присутніми такі додаткові функції, як міні-бар (вбудований холодильник), шафа для зберігання посуду, чаю та кави. Зручна нова функція - озонатор. Весь посуд, яка знаходиться на зберіганні в шафі, буде продезінфікована.

Серед мінусів використання підлогових моделей кулерів варто звернути увагу на тип завантаження кулера - нижній або верхній. Якщо в офісі працює виключно жіночий колектив, то краще вибрати прилад з нижньої завантаженням, так як підняти вагу більше 20 кг, щоб виконати заміну бутлі, жінці буде важко.

Залежно від того, що потрібно зробити з водою - охолодити або нагріти, водні диспенсери можуть бути електронними або компресорними. Розглянемо відмінні риси кожної моделі:

 1. Компресорне охолодження:
 • є можливість охолоджувати воду зі швидкістю до 3 л на годину;
 • економія електроенергії. Вбудований температурний датчик і індикатор дозволять регулювати температуру і автоматично відключати прилад;
 • функціональність - температура на виході становить близько 5-7оС.

Кулер для води Аqua:

 1. Електронне охолодження:
 • кулери відрізняються довговічністю і міцністю;
 • працюють практично безшумно, що дуже важливо в умовах офісу;
 • відсутність холодоагентів вказують на високу безпеку, так як можливість витоку повністю виключається.

Кулер для води Аqua work:

Ціна підлогового кулера для води може бути на порядок вище, ніж вартість настільного водного диспенсера.

Популярна модель кулера для води представлена ​​в декількох кольорах, що дозволяє користувачеві підібрати прилад до свого інтер'єру. Кулер для води підтримує широкий температурний діапазон: холодної води від +5 до +10 оС, а гарячої води - від +90 до + 95оС.

Кулер для води підтримує широкий температурний діапазон: холодної води від +5 до +10 оС, а гарячої води - від +90 до + 95оС

Настільний диспенсер

Настільний кулер для води - класичний варіант бутильованої диспенсера для води. Являє собою громіздку основу з пластику, зверху на якій встановлена ​​ємність з водою (18.5 л). Якщо купувати такий кулер, то попередньо потрібно вибрати місце установки, щоб його зручно було обслуговувати. Крім цього, варто звернути увагу на міцність підстави. Оскільки диспенсер буде встановлюватися на стіл (альтернативний варіант - полку), то основа повинна бути міцною, щоб під вагою апарат не впав.

Конструктивних відмінностей між двома видами водних диспенсерів немає, але при виборі настільної конструкції кулера слід звернути увагу на те, що бутель доведеться міняти часто, а це означає, що у внутрішній трубопровід кулера можуть потрапляти мікроорганізми, які мають властивість швидко розмножуватися і накопичуватися, а значить і проникати в резервуар з водою. Таку проблему можна вирішити, якщо придбати резервуар нового покоління з ультрафіолетовою лампою. Вона встановлюється всередину бака і знищує бактерії. Природно, ціна такого кулера буде на порядок вище класичної моделі.

Коли система не захищена від проникнення мікроорганізмів, якщо розібрати кулер після 6 місяців експлуатації, то всередині можна виявити слизький тонкий наліт, який свідчить про активний розмноженні мікробів.

Заміну резервуарів виконують продавці диспенсеров як сервісного обслуговування. Така вода проходить очищення методом «зворотний осмос», коли молекула води «пробивається» через мембрану, а всі інші великі молекули залишаються. У підсумку ми вживаємо практично «мертву» воду, прирівняну до категорії «технічна». Для збагачення виробники води штучно насичують її іонами, кальцієм і магнієм. Природно, говорити про користь води з 100% упевненістю можна. Вихід із ситуації є - можна встановити диспенсер для проточної води і отримувати якісну питну воду з водопроводу через систему фільтрації.

Кулер для охолодження і нагріву води. Переваги і недоліки

Розглянемо принцип роботи компресорного та електронного охолодження. Компресорне охолодження ідентично до принципу роботи холодильника. Охолоджуючий компонент (фреон) при випаровуванні поглинає тепло. При охолодженні компресором температура води не опускається нижче 5 ° С, причому кінцевий результат не буде залежати від температури навколишнього середовища. Також температуру охолодження можна регулювати самостійно. Серед мінусів компресорного охолодження відзначені: шум, як при роботі холодильника, і дотримання правил транспортування (транспортування тільки у вертикальному положенні), так як можливий витік охолоджувальної речовини.

При електронному охолодженні води струм проходить через провідники, які охолоджуються в місцях взаємодії. Вперше в 18 столітті такий взаємозв'язок виявив французький вчений Пельтьє. Згодом його розробки були взяті за основу.

Серед переваг відзначена довговічність і продуктивність, безшумність, можливість транспортувати в будь-якому положенні і недорога вартість кулера.

Недоліки електронного охолодження води - низька продуктивність (6 склянок на годину). Деякі моделі, наприклад, кулер для води Еcotronic має 2 охолоджуючих блоку. Це дозволяє підвищити продуктивність до 2 л на годину.

Диспенсери з електронним охолодженням небажано встановлювати в погано вентильованих приміщеннях з високою температурою.

Кулер для нагріву води виконує функцію електрочайника. Але якщо в чайнику вода нагрівається до кипіння, то диспенсер для води не допускає її закипання. Приготувати з води такої температури гарячі напої (кава, чай) цілком можливо. Ця функція відрізняється не тільки зручністю в плані приготування напоїв, але і дозволяє зберегти в воді все корисні речовини. Такими функціями володіє Кулер для води Нotfrost.

проточний диспенсер

Назв у апарату може бути кілька: пурифайер, проточний кулер або водоочищувач. Відмінною особливістю проточного диспенсера для води є те, що джерелом води служить не змінний бутель, а звичайна водопровідна вода. Диспенсер оснащений системою очищення води, схожої з системою фільтрації для водопроводів (мініфільтри встановлюють на кухні під мийку). Подібна фільтрація відрізняється від бутильованої води, перш за все, гарною якістю. Принцип очищення води здійснюється за типом того ж «зворотного осмосу», тільки при розробці системи фільтрації для проточних кольорів були враховані всі недоліки, і в результаті на виході ми маємо якісну воду без мікроорганізмів, сторонніх запахів, хлору та інших шкідливих домішок.

Крім якості води, зовнішній вигляд проточного диспенсера значно відрізняється від настільних моделей невеликими габаритами. Якщо встановити такий кулер в офісі або вдома, то назавжди вирішиться залежність від постачальників і проблема зберігання порожніх ємностей.

Якщо встановити такий кулер в офісі або вдома, то назавжди вирішиться залежність від постачальників і проблема зберігання порожніх ємностей

Серед мінусів варто відзначити тільки один - вартість власної системи фільтрації води буде набагато вище, ніж придбання та обслуговування підлогового і настільного кулерів.

Вибираючи кулер, задумайтеся про його безпеку, адже кожен диспенсер підключений до електрики і пов'язаний з водою. Тому при експлуатації приладу важливо дотримуватися правил безпеки, виключити падіння приладу і займання проводки при короткому замиканні.

Як вибрати кулер для води, дивіться цей відеосюжет: