Чи не запускається гра - чому і що робити

 1. Відсутність необхідних файлів DLL
 2. Стара гра не запускається
 3. Вбудований антивірус блокує запуск гри
 4. Відсутність драйверів відеокарти
 5. проблеми сумісності

Якщо у вас не запускається гра (або гри) в Windows 10, 8 або Windows 7, в цій інструкції докладно про можливі і найбільш поширених причинах цього, а також про те, що робити, щоб виправити ситуацію Якщо у вас не запускається гра (або гри) в Windows 10, 8 або Windows 7, в цій інструкції докладно про можливі і найбільш поширених причинах цього, а також про те, що робити, щоб виправити ситуацію.

Коли гра повідомляє про якийсь помилку, шлях виправлення зазвичай більш простий. Коли вона при запуску відразу закривається, ні про що не повідомляючи, часом доводиться гадати, що саме викликає проблеми з запуском, але, незважаючи на це, способи вирішення зазвичай є.

Головні причини, за якими та чи інша гра може не запускатися, зводяться до наступних (всі вони будуть докладніше розкриті далі):

 1. Відсутність необхідних файлів бібліотек для запуску гри. Як правило, DLL DirectX або Visual C ++. Зазвичай при цьому ви бачите повідомлення про помилку з зазначенням цього файлу, але не завжди.
 2. Старі ігри можуть не запускатися в нових операційних системах. Наприклад, ігри 10-15 літньої давності можуть не працювати на Windows 10 (але це зазвичай вирішується).
 3. Вбудований антивірус Windows 10 і 8 (захисник Windows), а також деякі сторонні антивіруси можуть заважати запуску неліцензійних ігор.
 4. Відсутність драйверів відеокарти. При цьому починаючі користувачі часто не знають, що у них не встановлені драйвери відеокарти, так як в диспетчері пристроїв зазначено «Стандартний VGA-адаптер» або «Базовий відеоадаптер Microsoft», а при оновленні через диспетчер пристроїв повідомляється, що потрібний драйвер встановлений. Хоча такий драйвер означає, що драйвера немає і використовується стандартний, на якому багато ігор працювати не будуть.
 5. Проблеми сумісності з боку самої гри - непідтримуваний обладнання, брак оперативної пам'яті і подібні.

А тепер докладніше про кожну з причин проблем з запуском ігор і способах їх виправлення.

Відсутність необхідних файлів DLL

Одна з найпоширеніших причин того, що гра не запускається - відсутність якихось необхідних бібліотек DLL для запуску цієї гри. Зазвичай, ви отримуєте повідомлення про те, чого саме не вистачає.

 • Якщо повідомляється про те, що запуск неможливий, так як на комп'ютері відсутня файл DLL, назва якого починається з D3D (крім D3DCompiler_47.dll ), Xinput, X3D, справа в бібліотеках DirectX. Справа в тому, що в Windows 10, 8 і 7 за умовчанням є не всі компоненти DirectX і часто їх потрібно доустанавливать. Зробити це можна, використовуючи веб-установник з сайту Майкрософт (він автоматично визначить, чого не вистачає на комп'ютері, встановить і зареєструє потрібні DLL), скачати його можна тут: https://www.microsoft.com/ru-ru/download/35 (Є схожа помилка, але не пов'язана безпосередньо з DirectX - Can not find dxgi.dll ).
 • Якщо в помилку йдеться про фото, назву якого починається з MSVC, причина у відсутності якихось бібліотек розповсюджуваного пакета Visual C ++. В ідеалі знати, які саме потрібні і завантажити їх з офіційного сайту (причому, що важливо, і x64 і x86 версії, навіть якщо у вас 64-біт Windows). Але можна скачати і відразу все, описано в другому способі в статті Як завантажити Visual C ++ Redistributable 2008-2017 .

Це основні бібліотеки, які за умовчанням зазвичай відсутні на ПК і без яких гри можуть не запускатися. Однак, якщо мова йде про якісь «фірмових» DLL від розробника гри (ubiorbitapi_r2_loader.dll, CryEA.dll, vorbisfile.dll і подібні), або steam_api.dll і steam_api64.dll, а гра у вас не ліцензійна, то причина відсутності цих файлів зазвичай в тому, що їх видалив антивірус (наприклад, захисник Windows 10 за замовчуванням видаляє такі модифіковані файли ігор). Цей варіант буде розглянуто далі, в 3-му розділі.

Стара гра не запускається

Наступна за поширеністю причина - неможливість запуску старої гри в нових версіях Windows.

Тут допомагає:

Вбудований антивірус блокує запуск гри

Ще одна поширена причина, з урахуванням того, що далеко не всі користувачі купують ліцензійні версії ігор - робота вбудованого антивіруса «Захисник Windows» в Windows 10 і 8. Він може блокувати запуск гри (вона просто закривається відразу після запуску), а також видаляти модифіковані в порівнянні з оригінальними файли необхідних бібліотек гри.

Правильний варіант тут - купувати ігри. Другий метод - видалити гру, тимчасово відключити захисник Windows (або інший антивірус), заново встановити гру, додати папку зі встановленою грою в виключення антивіруса ( як додати файл або папку в винятки захисника Windows ), Включити антивірус.

Відсутність драйверів відеокарти

Якщо на вашому комп'ютері не встановлені оригінальні драйвери відеокарти (майже завжди це драйвери NVIDIA GeForce, AMD Radeon або Intel HD), то гра може не працювати. При цьому із зображенням в Windows буде все в порядку, навіть можуть запускатися деякі ігри, а диспетчер пристроїв може писати, що необхідний драйвер вже встановлений (але знайте, якщо там вказано Стандартний VGA-адаптер або Базовий відеоадаптер Microsoft, то драйвера точно немає).

При цьому із зображенням в Windows буде все в порядку, навіть можуть запускатися деякі ігри, а диспетчер пристроїв може писати, що необхідний драйвер вже встановлений (але знайте, якщо там вказано Стандартний VGA-адаптер або Базовий відеоадаптер Microsoft, то драйвера точно немає)

Правильний шлях виправлення тут - встановити потрібний драйвер для вашої відеокарти з офіційного сайту NVIDIA, AMD або Intel або, іноді, з сайту виробника ноутбука для вашої моделі пристрою. Якщо ви не знаєте, яка у вас відеокарта, см. Як дізнатися, яка відеокарта на комп'ютері або ноутбуці .

проблеми сумісності

Цей випадок більш рідкісний і як правило проблеми виникають, коли ви намагаєтеся запустити нову гру на старому комп'ютері. Причина може критися в недостатніх системних ресурсах для запуску гри, в відключеному файлі підкачки (так, є ігри, які без нього не запускаються) або, наприклад, в тому, що ви до сих пір працюєте в Windows XP (багато гри не запустяться в цій системі).

Тут рішення буде індивідуальним для кожної гри і заздалегідь сказати, чого саме «не вистачає» для запуску я, на жаль, не можу.

Вище я розглянув найчастіші причини проблем при запуску ігор на Windows 10, 8 і 7. Однак, якщо наведені методи вам не допомогли, опишіть докладно ситуацію в коментарях (яка гра, що повідомляє, який драйвер відеокарти встановлений). Можливо, у мене вийде допомогти.

А раптом і це буде цікаво: