Ноутбук HP не включається, мигає Caps Lock (Num Lock) в HP Pavilion dv6, чорний екран

 1. Чому не включається телефон?
 2. Чому відключається ноутбук сам по собі: 9 причин
 3. перегрів лептопа
 4. Як запустити ноутбук без жорсткого диска
 5. Запис Live CD на диск
 6. Установка оперативної пам'яті
 7. Як встановити оперативну пам'ять в звичайний комп'ютер
 8. Що робити, якщо ноутбук вимикається сам по собі?
 9. Причина перша: перегрів
 10. Чому не включається ноутбук?
 11. Причини, по яких не включається ноутбук
 12. Ноутбук не включається, що робити?
 13. Комп'ютер включається і відразу вимикається? Виправимо самі!
 14. Що робити, якщо ноутбук не включається
 15. Причини несправності та їх вирішення
 16. Проблеми з харчуванням

Що робити, якщо ноутбук HP не включається, тобто після запуску видно лише порожній чорний екран, а на клавіатурі блимає світловий індикатор клавіші Caps Lock (або Num Lock)?

Проблема при включенні ноутбука, коли на екрані нічого не відбувається, хоча вентилятор працює - серйозний привід для занепокоєння. При неможливості запуску комп'ютера HP зазвичай на клавіатурі блимає індикатор клавіші Caps Lock, і блимає він неспроста. Залежно від періодичності миготіння можна визначити код помилки, який допоможе нам попередньо діагностувати несправність.

Якщо лептоп не включається, а індикатор акумуляторної батареї блимає або не горить, можливо, причина в недостатньому заряді батареї. При роботі "від розетки" ноутбук повинен включитися. Якщо з батареєю у вас все в порядку, а при запуску блимають індикатори біля клавіш Caps Lock і / або Num Lock, потрібно порахувати число спалахів і за їх кількістю визначити причину. Офіційний сайт компанії HP дає таку розшифровку сигналів:

Caps Lock / Num Lock тестується компонент Несправність Блимає 1 раз ЦП Несправний центральний процесор Блимає 2 рази BIOS Пошкодження BIOS Блимає 3 рази Пам'ять Несправний модуль пам'яті блимає 4 рази Графіка Несправний графічний контролер блимає 5 разів Системна плата Загальний збій системної плати Блимає 6 разів BIOS Збій при перевірці автентичності BIOS

Але достовірно визначити несправність таким способом можна не завжди, тому ноутбук доведеться віддати в сервісний центр в будь-якому випадку. Втім, наведемо пояснення з сайту HP до перерахованих несправностей.


Чому не включається телефон?


Нашу життя складно уявити без мобільного телефону. Зараз дивуєшся, як ще пару десятків років назад люди обходилися без стільникових? Адже завдяки невеликій трубці людина завжди знаходиться на зв'язку. А якщо у вас смартфон, то ви з його допомогою можете виходити в інтернет, грати в ігри, дивитися фільми, слухати музику ... Загалом, завжди можна знайти, чим себе зайняти у вільну хвилинку.

А чи знаєте ви, що першим стільниковим телефоном, який був схвалений федеральним агентством зв'язку, стала модель Motorola DynaTAC 8000X (1983 рік)? На відміну від багатьох інших більш ранніх розробок, DynaTAC 8000X дозволяв з'єднуватися користувачеві з іншою людиною без допомоги оператора зв'язку. Крім того, вага самої трубки був відносно невисокий (1150 грам) і дозволяв переносити її одній людині. Цікаво, що на апараті присутній невеликий світлодіодний дисплей червоного кольору, на якому, правда, відображалися тільки цифри. На передній панелі перебувала цифрова клавіатура, а також дев'ять спеціальних клавіш: повтор виклику, включення і виключення живлення, гучність, блокування і так далі. Незважаючи на громіздкість даної «Мотороли», акумулятор дозволяв безперервно розмовляти не більше 35 хвилин, а процес зарядки становив більше 10 годин! До речі, нагорі корпусу знаходиться велика чорна антена для поліпшення якості зв'язку. До речі, перший дзвінок по цьому телефону був здійснений рівно за 10 років до того, як він був схвалений міністерством зв'язку.

Сьогодні ж випуском стільникових телефонів займається величезна кількість всіляких компаній. Найбільш відомі з них в Росії: Nokia, Samsung, Sony Ericsson, Siemens, HTC, LG, Motorola і, звичайно ж, iPhone від Apple.

Але повернемося до нашої основної теми ...


Чому відключається ноутбук сам по собі: 9 причин


Ваш ноутбук відключається сам по собі? Це тривожний дзвіночок, який говорить про те, що з лептопом є якісь проблеми. Адже в більшості випадків ноутбук самостійно відключається через спрацювання захисту від перегріву. Це запобігає ймовірність поломки пристрою або його комплектуючих.

Хоча існують і інші причини, за якими ноутбук сам вимикається. Тому нижче розглянуті найбільш поширені проблеми, а також способи їх вирішення.

Наведені поради є універсальними і підходять для будь-яких лептопів - Asus, Acer, Lenovo, Sony Vaio, Samsung, HP Pavilion. Адже подібна проблема трапляється у всіх.

Зміст статті

перегрів лептопа

Одна з класичних причин. Ноутбук відключається сам по собі, оскільки через компактних розмірів швидко нагрівається. Особливо, якщо навантажувати його іграми або важкими програмами. І тим більше, якщо користуватися лептопом на дивані, ліжка або сидячи в кріслі.

Справа в тому, що у нього є спеціальні отвори, через які циркулює повітря. Саме таким чином забезпечується охолодження лептопа. А якщо поставити його на ковдру або щільну скатертину, то отвори перекриваються, і циркуляція повітря порушується. Система охолодження не справляється зі своєю роботою, тому в критичні моменти ноутбук несподівано вимикається. Як згадувалося вище, це спрацьовує захист від перегріву.

Типові ознаки, що ваш ноут перегрівається:

не включається відразу після відключення (потрібен час, щоб комплектуючі охололи - потім він запуститься); автоматично вимикається при великому навантаженні - під час гри, кодування файлів або при запуску одночасно декількох програм (чим більше навантаження на процесор, тим швидше він гріється); занадто гарячий корпус (ви це відчуєте по кнопках на клавіатурі - до них неможливо буде торкатися).

Вирішити цю проблему просто: користуйтеся лептопом тільки на столі. Або на інший рівній поверхні. А якщо купити охолоджуючу підставку - взагалі супер. Адже з нею можна сидіти на дивані, ліжка, в кріслі. До того ж вона має невеликий нахил (зручно працювати) і оснащена додатковими вентиляторами, які допоможуть охолодити лептоп.

Але це працює лише в тому випадку, якщо перегрів відбувався через порушення циркуляції повітря. Якщо ж причина в іншому (пил, термопаста), то і рішення буде іншим.

У разі перегріву рекомендую прочитати цю статтю - Ноутбук гріється і вимикається: що робити?


Як запустити ноутбук без жорсткого диска


Уявіть ситуацію, коли ваш ПК позбувся вінчестера, а вам в цей час необхідно попрацювати в Windows. Вийти в інтернет, перевірити пошту або відредагувати роботу. Як виходити з ситуації, що склалася, що робити і чи може комп'ютер працювати без такого важливого комплектуючого?

Сьогодні ми поговоримо саме про те, як запустити ноутбук або комп'ютер без жорсткого диска. Стаття містить кілька ефективних і повністю працюють способів. Вони дають можливість працювати з будь-яким знімним носієм, в тому числі флешкою, запускати необхідні програми і підключатися до мережі Інтернет.

Запис Live CD на диск

Для того щоб запустити ОС на ноутбуці або ПК з диска нам знадобиться Live CD. Це операційна система, яка завантажується з знімного носія без установки на вінчестер. Для запису Live CD нам знадобиться образ ОС і програма Astroburn Lite.

Давайте розглянемо докладну інструкцію:

Для початку необхідно завантажити утиліту з офіційного сайту або будь-якого іншого перевіреного джерела і встановити. Далі запускаємо програму і відразу переходимо в «Образи». Використовуючи провідник, шукаємо образ Live CD і вказуємо шлях до нього. Він збережений на вашому вінчестері. Після цього ставимо CD в дисковод і вибираємо швидкість запису. Обов'язково перевірте відповідність розміру образу і об'єму накопичувача, тому що нічого не буде і не вийде, якщо не вистачить вільного місця. Тепер встановлюємо галочку на опції «Перевірити» для контролю якості після запису. І натискаємо «Почати», чекаємо закінчення процесу.

Ось і все, залишається лише змінити деякі настройки біоса, щоб запустити комп'ютер вже без використання жорсткого диска. Як це зробити, ми розповімо нижче.


Установка оперативної пам'яті


Всім привіт ! У сьогоднішній статті розповімо, як як правильно встановити оперативну пам'ять. Ті, хто вирішив додати оперативної пам'яті в комп'ютер напевно вже собі вже вибрали оперативку. Проте, радимо ознайомитися з ще однією нашою публікацією, з якої Ви дізнаєтеся, як збільшити оперативну пам'ять комп'ютера або ноутбука.

За посиланням вище, Ви дізнаєтеся, що оперативна пам'ять буває різна і скільки оперативної пам'яті можна поставити, а також, що все може бути не так тривіально в установці ОЗУ для ноутбуків ось . Крім того, дана стаття в нагоді, якщо Ви хочете встановити додаткову оперативну пам'ять.


Як встановити оперативну пам'ять в звичайний комп'ютер

Отже, Ви вже купили і тримайте в руках потрібний модуль оперативної пам'яті. Покоління даного модуля ОЗУ підходить до вашої материнської плати. Також не забувайте, що обсяг оперативної пам'яті повинен бути таким, щоб модуль або модулі оперативної пам'яті могли підтримуватися вашою материнською платою.

Іншими словами, перед установкою переконайтеся, що материнська плата вашого комп'ютера не тільки підтримує наявний обсяг модулів пам'яті, але і дане конкретне покоління, оскільки оперативна пам'ять буває різна: DDR, DDR2, DDR3, EDO, MicroDIMM, SDRAM і SODIMM. Особливо це стосується випадків, коли потрібно поставити додаткову оперативну пам'ять. При установці або заміні оперативної пам'яті деякі «знавці» стверджують, що користувач може зіткнутися з такими проблемами:


Що робити, якщо ноутбук вимикається сам по собі?


Мобільний комп'ютер - пристрій примхливе. Працював собі, працював, і раптом раз - вимкнувся, різко, як ніби пропало харчування. Раптові самоотключения ноутбука (за умови, що після цього він знову включається і працює) - перший дзвінок назріваючих проблем. Якщо не прибрати причину, дуже скоро вашому «залізного друга» потрібно недешевий ремонт. Частина неполадок, що призводять до відключень, можна усунути і вдома, але в деяких випадках краще відразу віднести «вихованця» до фахівців.

Прямих причин того, що ноутбук вимикається сам по собі, всього дві, зате непрямих - маса. Поговоримо, як в них розібратися і вирішити проблему своїми силами, коли це можливо.

Причина перша: перегрів

За температурою процесора і найважливіших компонентів материнської плати (чіпсета, відеочипа) стежить спеціальна система - апаратний моніторинг (HWM), що складається з датчиків-вимірювачів і контролера. Завдання останнього - обробляти надійшли сигнали і в разі перевищення допустимих величин негайно вимикати комп'ютер, щоб запобігти теплове ушкодження.

Найчастіше перегрів виникає через неефективну роботу системи охолодження (СО) ноутбука внаслідок забруднення пилом, а також з-за неправильної експлуатації: розміщення апарату на подушці або іншій м'якій поверхні, яка перекриває вентиляцію і заважає теплоотводу.

До іншим передумов неполадки можна віднести:

Надмірне навантаження, особливо іграми. Спеціально для ігор призначені тільки геймерские і деякі мультимедійні моделі лептопів з посиленим теплоотводом. Система охолодження ноутбуків офісного класу і нетбуків розрахована лише на середні і слабкі навантаження. Несправність системи охолодження. Коли в місці з'єднання теплоприймача (майданчики, яка стикається з чіпом) і термотрубкі утворюється тріщина або бловер (вентилятор) починає працювати з перебоями, на гарне охолодження можна не розраховувати. Неправильний монтаж системи охолодження після домашньої чищення. Тепловідведення погіршує занадто товстий або, навпаки, недостатній шар термопасти, а також нещільний контакт теплоприймача з поверхнею чіпа (через слабку або неправильної фіксації першого). Крім того, власники ноутбуків під час самостійної чищення іноді замінюють термопастой силіконові прокладки (виробники техніки використовують їх замість термопасти, коли охолоджуються чіпи мають різну висоту - для заповнення зазорів між чіпами і теплосприймач). Результат - виключення ноутбука через кілька хвилин після включення. Або навіть секунд. Невдале конструктивне рішення. Є лептопи, які спочатку схильні до перегріву більше, ніж інші, через нераціональну конструкції корпусу, СО або близького розташування гарячих елементів один до одного. Розгін процесора і відеокарти. Мобільні комп'ютери не призначені для розгону, але в житті чого тільки не зустрінеш.

Чому не включається ноутбук?


Ноутбук - це персональний комп'ютер, в корпусі якого зібрані дисплей, клавіатура, типові компоненти ПК, тачпад і акумуляторна батарея. Відрізняється своїми невеликими розмірами, а також можливістю автономної роботи до декількох годин поспіль.

Вперше ідея про створення подібного роду пристрої була висунута Аланом Кей в 1968 році, начальником дослідницької лабораторії фірми Xerox. Найперший в світі ноутбук під назвою Grid Compass був створений через 11 років спеціально на замовлення NASA. Звичайно, якщо порівнювати його з поточними моделями, то він був неймовірно слабким, але, тим не менш, з його допомогою працювали над створенням Space Shuttle ( «космічний човник»). Двома роками пізніше світ побачила «громадянська» модель Osborne 1 масою 11 кг - вона продавалася за ціною $ 1795.. Втім, компанія незабаром розорилася.

В даний час ноутбуки складають серйозну конкуренцію настільним ПК і мають багато переваг над останніми. Наприклад, вони невеликі за своїми розмірами і мало важать, не вимагають підключення багатьох сторонніх пристроїв (наприклад, монітора), дозволяють працювати автономно. При цьому у них є і недоліки у вигляді низької максимальної продуктивності, обмеженості модернізації і порівняно високу вартість. Це, втім, практично ніяк не позначається на продажу даних пристроїв.

Причини, по яких не включається ноутбук

Уявімо, що ви вирішили включити свою улюблений ноутбук, однак у відповідь на цю дію він взагалі не подає ніяких сигналів. Несправності можуть бути різні, про найбільш популярних ми сьогодні розповімо детальніше.

Перше. Якщо ми говоримо про те, що ноутбук не включається, значить, він взагалі не подає ознак життя, вдаючи із себе великий шматок пластика. В першу чергу необхідно звернути увагу на батарею, цілком ймовірно вона просто сіла. Якщо включення не відбувається навіть тоді, коли блок живлення підключений до мережі, то необхідно вийняти батарею і спробувати включити пристрої ще раз. Якщо все запрацювало, значить, справа в батареї - ймовірно, доведеться пошукати їй заміну. Правда, потрібна вона тільки в тому випадку, якщо ви віддаєте перевагу працювати автономно. В інший же час можна працювати від мережі. Набагато гірше, якщо згорів блок живлення або десь перетерся шнур, адже перевірити це не завжди просто. Вихід один - відправлятися в магазин за новими комплектуючими, але якщо проблема в чомусь ще, тоді ви просто так залишите в магазині 1500-2000 рублів. Припустимо, ми з'ясували, що справа не в батареї і блоці живлення - в чому ж тоді? Варіацій безліч: неполадки в материнській платі, згоріла мікросхема харчування, коротке замикання в ланцюгах харчування або мостах і так далі. Самостійно з'ясувати це можна тільки в тому випадку, якщо ви фахівець високого профілю, тому ми рекомендуємо звернутися за допомогою в сервісний центр. Правда, вартість ремонту може виявитися дуже високою, про що вам напевно повинні повідомити заздалегідь.

Ноутбук не включається, що робити?


Якщо ваш ноутбук не запускається зовсім, або запускається, але не завантажується належним чином, цілком можливо, що ви можете виправити ноутбук самостійно, не вдаючись до послуг сервісного центру. У цій статті будуть описані найбільш часто зустрічаються несправності і способи їх вирішення.

Ноутбук схоже помер. Ви підключаєте адаптер змінного струму, але світлодіоди (індикатор живлення, індикатор жорсткого диска, індикатор заряду батареї, і т.д.) не загоряються, і ноутбук не реагує на натискання кнопки живлення.

Перш за все в цій ситуації варто перевірити розетку, шнур блоку живлення і блок живлення ноутбука. Для перевірки розетки можна підключити до неї настільну лампу або інший електроприлад. Переконайтеся, що при підключенні до розетки зі змінним напругою 220 В загоряється індикатор присутності напруги живлення на блоці живлення. Якщо на вашому блоці живлення відсутній індикатор, Ви можете виміряти вихідну напругу за допомогою вольтметра. Якщо розетка справна, а індикатор не світиться і на виході блоку живлення відсутній напругу живлення, знайдіть справний шнур або блок живлення. Цілком можливо, що ноутбук здається мертвим через несправного блоку живлення і розрядженою батареї. Якщо Ви точно знаєте, що блок живлення працює коректно і видає правильне напруга на виході, а ноутбук як і раніше не включається, швидше за все у вашого ноутбука несправний контролер харчування або ланцюга живлення на материнській платі. В такому випадку материнська плата потребує ремонту. Якщо у вас є блок живлення на заміну, переконайтеся, що використовуєте відповідний. Вихідна напруга має бути точно таким же як на оригінальному адаптер. Вихідний струм повинен бути таким же або вище, але не нижче.


Комп'ютер включається і відразу вимикається? Виправимо самі!


Всіх моїх читачів вітаю! Якщо Ваш комп'ютер включається і відразу вимикається після включення, то ця стаття допоможе розібратися в можливих неполадках.

Головне, не поспішайте віддавати його на ремонт в майстерню, оскільки причина проблеми з некоректним включенням комп'ютера може бути не настільки серйозною.

Якщо у вас комп'ютер включається і відразу вимикається то, будемо розбиратися по порядку. Відразу хотілося б відзначити, що в першу чергу потрібно перевірити систему на віруси. Зазвичай після перевірки проблема зникає.

Якщо проблема не зникла, то виконайте наступні дії:

Для початку зверніть увагу, чи не залипнула чи кнопка включення (передня панель). Продуйте системний блок від пилу. Вона є провідником електрики, а по сему може давати збій в роботу деяких систем.

Якщо причина не усунена, йдемо далі.

Вимкніть все додаткове обладнання від свого комп'ютера. Підключеними повинні залишитися тільки головні елементи для його працездатності: процесор, відеокарта, оперативна пам'ять. Можливою причиною, чому комп'ютер включається і потім самостійно відразу вимикається може стати несправний блок живлення.

Як перевірити? Підключіть до комп'ютера інший блок живлення, в справності якого Ви впевнені, і зверніть увагу, як поведе себе після цього комп'ютер.

Застрахуватися на випадок поломки блоку живлення допоможе покупка і установка ДБЖ (джерела безперебійного живлення). Ваша машина буде застрахована від стрибків електричної напруги в мережі.

Бути може причиною такої поведінки комп'ютера є пошкодження будь-якого елементу системного блоку (процесор, материнська плата, оперативна пам'ять або відеокарта). І причиною тому можуть стати різні фактори (наприклад, перегрів, стрибок напруги). Щоб перевірити роботу оперативної пам'яті (якщо вона складається з декількох «планок»), можна по черзі виймати їх і включати комп'ютер, перевіряючи його працездатність.

Якщо вважаєте, що збій в роботі жорсткого диска, то про його несправності система попередила б Вас ще при завантаженні операційки.

Дізнатися про місце поломки допоможе також система BIOS. При включенні комп'ютера, вона видає особливі звуки.

На замітку! Якщо у вас зустрічалися деякі проблеми з вашим комп'ютером то можете прочитати про те як посилити сигнал wifi роутера або як видалити сторінку вконтакте. А ще можете прочитати як айфон синхронізувати з комп'ютером.

Маю велику надію, що проблема чому комп'ютер включається і відразу вимикається після включення благополучно усунена і Вам не довелося звертатися в технічний центр. Якщо у вас залишилися питання то запрошую їх задати в коментарях. Всім своїм читачам бажаю миру і добра!

З Ув. Євген Крижановський


Що робити, якщо ноутбук не включається


Ноутбуки щільно увійшли в життя сучасної людини. Як і інша техніка, вони іноді ламаються. Коли він перестав включатися, то не варто панікувати, а слід знайти причину і усунути її. У більшості випадків вдасться відновити роботу комп'ютера.

Причини несправності та їх вирішення

Причин, чому ноутбук не включається насправді, може бути величезна кількість. Багато з них досить прості і усунути їх самостійно не складе труднощів, але з деякими неполадками доведеться звертатися в сервісний центр.

Розглянемо основні причини, через які мобільний комп'ютер може перестати запускатися:

проблеми з харчуванням; неполадки, пов'язані з жорстким диском; несправність відеокарти або мікросхем чіпсета; некоректні налаштування BIOS; збої в роботі оперативної пам'яттю; перегрів; помилки, пов'язані з роботою операційної системи.

Зауваження. Дуже часто, люди кажучи, що ПК взагалі не включається, мають на увазі, що не завантажується

Windows. Це не зовсім вірне міркування, але воно популярно в середовищі звичайних користувачів.

Проблеми з харчуванням

Проблеми, пов'язані з харчуванням дуже часто призводять до того, що більше не запускається ПК. Незважаючи на те, що проблема здається серйозною, в більшості випадків діагностувати і усунути її в домашніх умовах досить легко.

Загальні проблеми з харчуванням:

невірне підключення адаптера; пошкодження кабелів і роз'ємів; несправність акумулятора; поломка блоку живлення; проблеми в ланцюзі харчування.

Часто при подібних проблемах не горить індикатор живлення ноутбука. Перш за все, слід перевірити правильність підключення блоку живлення і те, що він застромлять в розетку. Варто зауважити, що навіть дуже досвідчені користувачі можуть забути підключити ПК до мережі. В результаті після того як акумулятор розрядитися пристрій не запускається.


Чому не включається телефон?
Комп'ютер включається і відразу вимикається?
Чому не включається телефон?
Зараз дивуєшся, як ще пару десятків років назад люди обходилися без стільникових?
А чи знаєте ви, що першим стільниковим телефоном, який був схвалений федеральним агентством зв'язку, стала модель Motorola DynaTAC 8000X (1983 рік)?
У разі перегріву рекомендую прочитати цю статтю - Ноутбук гріється і вимикається: що робити?
Як виходити з ситуації, що склалася, що робити і чи може комп'ютер працювати без такого важливого комплектуючого?
Чому не включається ноутбук?
Припустимо, ми з'ясували, що справа не в батареї і блоці живлення - в чому ж тоді?
Ноутбук не включається, що робити?