ТОП 10 поломок MacBook

  1. 1. Ремонт MacBook після залиття рідиною
  2. Найчастіші звернення:
  3. 2. Проблеми з зарядкою MagSafe
  4. Найчастіші звернення:
  5. 3. MacBook не включається
  6. Найчастіші звернення:
  7. 4. MacBook не завантажується
  8. Найчастіші звернення:
  9. 5. Проблема із зображенням на MacBook
  10. Найчастіші звернення:
  11. 6. Звісно, ​​повільна робота MacBook
  12. Найчастіші звернення:
  13. 7. Встановлення та налаштування ПО на MacBook
  14. Найчастіші звернення:
  15. 8. Проблеми з портами (USB, аудіороз'єм, вхід PowerBoard) на MacBook
  16. Найчастіші Звернення:
  17. 9. Пошкодження корпусу MacBook
  18. Найчастіші звернення:
  19. 10. Загальні питання по використанню MacBook
  20. Найчастіші звернення:

У порівнянні з іншими брендами, ноутбуки Apple відрізняються надійністю і стабільністю роботи, рідко виходять з ладу. Це стосується як технічної частини MacBook , Так і функціонування операційної системи, встановлене програмне забезпечення та ін. Проте, як і у будь-якої технічної продукції, з ними трапляються поломки, найчастіше з вини самих користувачів.

Один з кращих, авторитетних сервісних центрів Apple - " BashMac "В м.Києві, провів аналіз, в результаті якого склав статистику найчастіших поломок MacBook . Дослідження ґрунтувалося на основі популярних клієнтських звернень в сервіс. Згідно з ними вдалося сформулювати список найбільш поширених проблем з ноутбуками Apple, скласти опис типових ознак несправностей і способів їх вирішення. Ви можете ознайомитися з цим ексклюзивним рейтингом на сторінках нашого сайту!

Рейтинг відображає часті поломки і проблеми з MacBook (в порядку убування). Крім найменування несправності, дається опис типових ознак (симптомів), згідно з якими можна її визначити, а також список необхідних робіт по ремонту. Дана статистика несправностей MacBook складена на основі досвіду і багаторічної практики чинного сервісного центру Apple. Наведено лише реальні випадки і ситуації з якими може зіткнутися будь-який власник "яблучного" ноутбука!


Наведено лише реальні випадки і ситуації з якими може зіткнутися будь-який власник яблучного ноутбука

1. Ремонт MacBook після залиття рідиною

Приблизно третина всіх звернень до сервісного центру Apple, пов'язана саме з заливкою техніки водою, або іншою речовиною. Найбільш уразливими до пошкоджень, викликаних залиттям, є всі ноутбуки MacBook. Адже на розкритий ноутбук часто проливають чай, кава, алкоголь, воду та ін. Через клавіатуру, яка знаходиться прямо над материнською платою та іншими важливими компонентами системи, рідина проникає всередину ноутбука. Це призводить до короткого замикання, корозії елементів.

Слід згадати, що чиста вода є найменш небезпечною, набагато більшої шкоди завдають солодкі, кислі, алкогольні рідини. Потрапляючи на поверхню деталей, вони утворюють густі плями, які можуть привести до перегорання цілих ділянок мікросхем. Крім того, деякі речовини в прямому сенсі роз'їдають елементи, в результаті чого "перегниває" контакти, струмопровідні доріжки. Щоб уберегтися від короткого замикання, або швидкої корозії під дією струму, важливо відразу відключити ноутбук від мережі, вийняти батарею і звернутися в сервісний центр.

Найчастіші звернення:

  • Залитие MacBook водою або іншою рідиною. Типові ознаки несправності: рідина на клавіатурі, трек-паде, всередині ноутбука. Необхідні роботи: в разі заливки чистою водою, і подальшого негайного звернення до сервісного центру, роботи можуть обмежитися чищенням і просушуванням ноутбука. У більш складних випадках, якщо сталося коротке замикання, корозія елементів - може знадобитися компонентний ремонт або заміна деталей.
  • Проблеми з клавіатурою MacBook після попадання рідини. Типові ознаки несправності: ноутбук працює, але з'явилося "залипання" клавіатури, перестали працювати окремі клавіші, важко натискаються, або застряють. Необхідні роботи: якщо діагностика покаже, що рідина не потрапила на внутрішні елементи, проводиться тільки чистка клавіатури, або її заміна на нову.
  • проблема Kernel_task 300%. Типові ознаки несправності: MacBook занадто повільно працює, гальмує, у вікні системного монітора процес Kernel_task «з'їдає» 300% ресурсу. Необхідні роботи: хоча більшість користувачів намагаються вирішити проблему за допомогою програм, але частіше за все причина криється саме в корозії елементів після давнього залиття, або роботи у вологому атмосфері (на пароплаві, в тропіках і т.д.). Після діагностування, визначаються пошкоджені ділянки, проводиться компонентної ремонт або заміна елементів.
  • Чи не працює підсвічування екрану. Типові ознаки несправності: екран MacBook темний, зображення можна розгледіти тільки під кутом, або якщо направити світло. Необхідні роботи: перевірка LVDS роз'єму і шлейфу на предмет попадання вологи. Чистка або заміна пошкоджених деталей.
  • Перестала заряджатися батарея MacBook. Типові ознаки несправності: при підключенні зарядного пристрою, індикатор заряду не реагує, або система може видавати повідомлення про помилку. Необхідні роботи: поглиблена діагностика і тестування материнської плати. У більшості випадків після заливки "відгниває" контакти, потрібен компонентний ремонт.
  • Чи не працює трек-пад. Типові ознаки несправності: трек-пад не реагує на дотик, або працює неправильно. По екрану "бігає" стрілка, що не натискаються кнопки вибору і ін. Необхідні роботи: розбір і чищення трек-пада, в більш складних випадках - ремонт з заміною мембрани.

2. Проблеми з зарядкою MagSafe

Зарядні пристрої для MacBook мають легку вагу, приємний дизайн і зручність у використанні. Але незважаючи на всі переваги, MagSafe мають істотний недолік - від старості, або через неправильну експлуатацію виходить з ладу кабель живлення з магнітним коннектором. Він може зламатися, оголитися, порватися, а також отримати пошкодження від дітей або домашніх тварин. В окремій статті ми вже писали про правила користування MagSafe .

Важливо пам'ятати, що не можна користуватися зарядкою з пошкодженим кабелем! Неправильний контакт, переривання заряду, або навіть іскріння, призводять до швидкого псування батареї, або навіть згоряння плати харчування та інших елементів. Такими самими наслідками загрожує користування неоригінальними MagSafe , Неякісними перехідниками. Періодично трапляються випадки також і згоряння зарядного пристрою від перепадів напруги, попадання вологи і ін.

Найчастіші звернення:

  • Відірвався, або пошкодився кабель MagSafe. Типові ознаки несправності: кабель порвався, або на ньому з'явилися надриви, оголені місця. Необхідні роботи: заміна кабелю MagSafe, або його укорочення, якщо пошкодження знаходиться в основі кабелю.
  • Проблеми з магнітним коннектором MagSafe. Типові ознаки несправності: контакти коннектора заіржавіли, втратили пружність, стерлася магнітна частина. Необхідні роботи: заміна кабелю з коннектором, перевірка роз'єму живлення на платі PowerBoard, якщо це необхідно - її ремонт.
  • Згорів блок живлення MagSafe. Типові ознаки несправності: зарядка не працює, хоча кабель не має пошкоджень. Необхідні роботи: розбирання і діагностика зарядного пристрою, при можливості його ремонт. У багатьох випадках, при короткому замиканні, перегорання елементів - відновлення зарядки вже неможливо.

3. MacBook не включається

На самому початку потрібно визначити, що терміни "не включається", і не "завантажується" - принципово різні по суті. Коли ми говоримо про MacBook який не включається, це означає, що після натискання на кнопку запуску - не відбувається ніякої реакції. Тобто ноутбук не подає ознак життя, чи не починається процес завантаження операційної системи. Такі поломки найчастіше пов'язані з несправною системою живлення, її неправильним функціонуванням.

Найчастіші звернення:

  • Несправне зарядний пристрій. Типові ознаки несправності: при підключенні до мережі живлення, MacBook не починати заряджатися. При заміні зарядки - процес заряду йде нормально. Необхідні роботи: проводиться ремонт зарядки, заміна кабелю, або магнітного коннектора. До ремонту приймаються лише оригінальні MagSafe, підробки неремонтоздатність.
  • проблемна батарея MacBook . Типові ознаки несправності: ноутбук не включається ні з основним, ні з підмінним зарядним пристроєм. Необхідні роботи: якщо зарядка MagSafe справна, то основною причиною відмови MacBook від включення, є проблемна батарея. Проводиться заміна батареї, особливо, якщо було встановлено неоригінальний, неякісний акумулятор.
  • Пошкоджена материнська плата. Типові ознаки несправності: при спробі включення, ноутбук не подає ознак життя. Необхідні роботи: поглиблена діагностика материнської плати на предмет пошкоджених контактів, перегорілих струмоведучих доріжок, ділянок уражених корозією та ін. Компонентний ремонт плати якщо це можливо, або ж її заміна.
  • Ноутбук не заряджається. Типові ознаки несправності: хоча батарея і зарядка робочі і нормально функціонують, MacBook все одно не заряджається. Необхідні роботи: діагностика і компонентний ремонт материнської плати, заміна плати харчування Power Board.

4. MacBook не завантажується

Як ми вже згадували раніше - якщо ноутбук не завантажується, це означає, що він включається, але не може завантажити операційну систему. У більшості випадків, проблема характеризується відсутністю зображення, білим екраном, або системними повідомленнями про помилку. Програмним способом такі поломки виправити неможливо, тільки компонентний ремонт або заміна пошкоджених деталей.

Найчастіші звернення:

  • Білий екран MacBook. Типові ознаки несправності: включаючи ноутбук, ви спостерігаєте білий екран без зображення. Необхідні роботи: діагностика, швидше за все буде потрібно заміна материнської плати. Така проблема свідчить про вихід з ладу відеокарти (відеочипа), на жаль, при спробі його замінити пошкоджується чіпи відеопам'яті, що може привести до повторного ремонту через короткий час.
  • Пошкоджений SATA кабель. Типові ознаки несправності: ноутбук не завантажується, або завантаження системи відбувається "через раз". Необхідні роботи: діагностика та заміна SATA кабелю, тестування. Шлейф виходить з ладу від старості, при неправильному підключенні системи Optibay, від попадання дрібних крихт і ін.
  • Зображення папки з питанням. Типові ознаки несправності: при спробі завантажити систему, з'являється папка зі знаком питання. Необхідні роботи: заміна SATA кабелю, або жорсткого диска. Папка і знак означає, що MacBook не "бачить" диск даних.

5. Проблема із зображенням на MacBook

Всі несправності пов'язані з зображеннями дисплея MacBook можна умовно розділити на ті, які викликані фізичними факторами (механічними пошкодженнями) і компонентними поломками. В першу категорію входять падіння ноутбука, удари по екрану, випадково забуті речі при закритті верхньої кришки і ін.

До апаратних поломок відносяться поломки деталей і компонентів системи в результаті залиття, короткого замикання, від старості. Наприклад, вийшов з ладу відеочіп MacBook , Перестала працювати підсвічування екрану. Зазвичай, проблеми зображення вирішуються заміною пошкоджених запчастин, компонентний ремонт досить ризикований. Для встановлення точної причини і способи її вирішення, потрібна поглиблена діагностика пристрою.

Найчастіші звернення:

  • Поява "артефактів" на екрані MacBook. Типові ознаки несправності: поява на дисплеї смуг, артефактів, "двоїння" зображення і ін. Необхідні роботи: заміна материнської плати. У більшості випадків причина полягає в несправному відеочіпі, але з огляду на що він знаходиться на основній платі, то його перепайка є ризикованим кроком. Можуть постраждати чутливі до температури елементи, а це в підсумку все одно призведе до заміни плати.
  • розбитий екран MacBook . Типові ознаки несправності: тріщини, плями, відколи, діри на екрані. Необхідні роботи: заміна матриці MacBook, або всього екранного блоку в зборі. Найбільш якісною вважається саме процедура заміни всієї верхньої кришки ноутбука в зборі. Можуть пропонуватися як нові, так і б / у екранні модулі в хорошому стані.
  • Чи не працює підсвічування екрану. Типові ознаки несправності: екран MacBook залишається темним, зображення видно тільки під кутом, або спрямованим на нього світлом. Необхідні роботи: компонентної ремонт материнської плати, або заміна лампи підсвічування в попередніх моделях MacBook (в нових встановлені світлодіоди).

6. Звісно, ​​повільна робота MacBook

Проблеми з "гальмуванням" MacBook умовно можна розділити на ті, які викликані несправним "залізом", недостатньою потужністю ноутбука, або неправильною роботою програмного забезпечення. Тільки професійна діагностика допоможе виявити справжню проблему і успішно усунути її.

У випадку з несправними деталями - система працює нестабільно, не може використовувати всі апаратні ресурси комп'ютера. Будуть повільно працювати важкі програми і на застарілому обладнанні, або ж після невдалої спроби здійснити оновлені операційної системи, наявності шкідливих програм тощо.

Найчастіші звернення:

  • Несправний жорсткий диск. Типові ознаки несправності: зависання системи, повільний запуск програм, "гальмування" відео та ін. Необхідні роботи: діагностика HDD диска, його заміна, або установка SSD накопичувача.
  • Модернізація, установки на MacBook SSD диска. Типові ознаки несправності: повільна робота з важкими програмами, зависання при обробці ресурсоємних процесів, в цілому повільна робота системи. Необхідні роботи: установка швидкого SSD накопичувача, замість стандартного жорсткого диска, що значно прискорить роботу системи.
  • Проблеми з програмами і налаштуваннями. Типові ознаки несправності: різке погіршення роботи системи після установки програм, оновлення операційної системи, або ручних налаштувань. Необхідні роботи: діагностика, видалення шкідливих програм (на кшталт MacKeeper), перевстановлення програм або операційної системи, можливо з резервним копіюванням даних.

7. Встановлення та налаштування ПО на MacBook

У категорію найбільш частих запитів пов'язаних з програмним забезпеченням, входять питання установки операційної системи і програм, оновлення, створення резервної копії, видалення шкідливого ПО, чистка, настройка. Хоча в цілому macOS працює більш стабільно ніж Windows, але іноді потрібна професійна допомога в якісній налаштуванні, особливо при власному невдалому втручанні користувачів.

Значне місце в софтових роботах займають послуги з установки операційної системи, перевстановлення, створення резервної копії файлів. Також досить часто потрібна установка Windows на MacBook, пакета професійних програм (Adobe PhotoShop, Premier, 4D Cinema, ArchiCAD) і ін.

Найчастіші звернення:

  • оновлення Mac OS . Типові ознаки несправності: невдало проведений оновлення операційної системи, поява програмних збоїв, нестабільної роботи, помилок. Необхідні роботи: створення резервної копії даних, оновлення версії системи в ручному режимі.
  • Установка macOS. Типові ознаки несправності: проблеми з роботою операційної системи, або ж її відсутність після заміни диска, SSD . Необхідні роботи: установка macOS з "нуля", настройка, тестування.
  • Установка необхідних програм. Типові ознаки несправності: відсутність на MacBook офісних та інших необхідних програм. Необхідні роботи: установка Office for Mac, програм для спілкування, для роботи в інтернет і ін.
  • Установка професійного пакета програм на Mac. Типові ознаки несправності: відсутність на MacBook професійних програм для роботи з графікою, 3D, мультимедіа, необхідних корисних утиліт. Необхідні роботи: установка пакета програм Adobe для Mac (PhotoShop, Premier, After Effects) і ін.
  • Установка програм для чищення Mac. Типові ознаки несправності: шкідливі програми на MacBook (наприклад, MacKeepper), недостатньо вільного місця на диску, великий обсяг займає розділ «Інше». Необхідні роботи: установка якісних програм для чищення системи і контролю вільного місця.

8. Проблеми з портами (USB, аудіороз'єм, вхід PowerBoard) на MacBook

У кожній новій моделі MacBook, розробники Apple все зменшують кількість портів. Останні моделі 2015-2016 р.в. мають тільки один порт USB-C, і аудіовихід, який мабуть теж скоро зникне. Як би там не було, в попередніх моделях MacBook, які ще довго будуть популярні, різноманітність портів ширше, і хоча зрідка, але вони виходять з ладу.

Причин може бути багато, наприклад, порт харчування може згоріти від перепадів напруги, зіпсуватися від користування неоригінальним MagSafe, від заливки рідиною, тощо. USB роз'єми страждають від механічних пошкоджень при необережному, різкому висмикування кабелю. Більшість цих поломок успішно виправляються в сервісному центрі Apple.

Найчастіші Звернення:

  • Чи не працює USB порт. Типові ознака несправності: MacBook НЕ реагує на Підключення USB прістроїв, або ВІН фізично пошкодженій, згорів. Необхідні роботи: ремонт або заміна USB роз'єму, можливо компонентний ремонт матерінської плати.
  • Чи не працює звук на MacBook. Типові ознака несправності: чи не відтворюють звук Підключення до аудіороз'єм пристрою, або даже Вбудовані динаміки Працюють з переривані, горить червоний індикатор. Необхідні роботи: діагностика, ремонт або заміна аудіороз'ємі.
  • Чи не підключається зарядний пристрій MagSafe. Типові ознака несправності: MacBook НЕ реагує на Підключення зарядного пристрою, що не відбувається зарядка батареї. Необхідні роботи: діагностика зарядного пристрою и плати PowerBoard, ремонт MagSafe, або плати харчування. При неможлівості ремонту - заміна пошкодженіх частин.
  • Чи не працює кардрідер. Типові ознака несправності: кардрідер НЕ читає SD карту. Необхідні роботи: діагностика, чистка, ремонт, або заміна роз'єму кардридера.

9. Пошкодження корпусу MacBook

Корпуси MacBook, MacBook Pro і MacBook Air виготовлені з алюмінію за фірмовою технологією Apple Unibody (з цільного шматка металу). Тому він досить міцний і зносостійкий, на відміну від пластикових ноутбуків. Але при падінні, сильному стисненні або наприклад, здутті батареї - пошкодиться і він. Також можливий знос петель екрана, в результаті чого він буде "падати", в деяких випадках потрібна заміна окремих клавіш клавіатури, тощо.

Найчастіші звернення:

  • Деформація корпусу через здуття батареї. Типові ознаки несправності: деформація, вигин корпусу в області батареї живлення, можливий вихід з ладу трек-пада, клавіатури. Необхідні роботи: заміна батареї MacBook, рихтування корпуса, ремонт трекпада і інших пошкоджених елементів.
  • Пошкодження MacBook після падіння. Типові ознаки несправності: тріщини, вм'ятини, деформація корпусу. Необхідні роботи: діагностика на предмет внутрішніх ушкоджень, якщо вони є, то ремонтуються в першу чергу. Зовнішні пошкодження ремонтуються або підлягають заміні (елементи корпусу, топкейс, і ін.)
  • Розшарування верхньої кришки MacBook (екранного блоку). Типові ознаки несправності: матеріал кришки (алюміній) починає розшаровуватися, тобто тонкі шматочки металу починають «лущиться». Необхідні роботи: в залежності від складності пошкодження, проводиться або ремонт, або повна заміна екранної кришки MacBook.
  • Проблема з петлями екрану MacBook. Типові ознаки несправності: кришка екрану не тримається в розкритому вигляді, або тримається слабо, падає. Також може відчуватися люфт, коливання в області петель. Необхідні роботи: підтяжка петель MacBook, або їх заміна при пошкодженні або значному зносі.
  • Відпали ніжки MacBook. Типові ознаки несправності: відірвалися, загубилися ніжки з ноутбука. Необхідні роботи: заміна (установка нових) ніжок MacBook.

10. Загальні питання по використанню MacBook

У цю категорію входить широке коло питань, що виникають у користувачів при експлуатації MacBook. Як відомо, не всі власники ноутбуків добре розбираються в програмах, настройках, показниках роботи і ін. Більшість користувачів вимагає від свого комп'ютера тільки надійної і стабільної роботи, не маючи ні часу ні бажання вникати в суть складних налаштувань тощо. Тому, коли трапляються нестандартні ситуації, їм просто необхідна допомога фахівця.

Питання, з якими звертаються клієнти сервісного центру досить різноманітні. Найчастіше вони стосуються функціонування операційної системи, додатків, налаштувань Apple ID, хмарних сховищ, електронної пошти, синхронізації з іншими пристроями і ін. Втомившись від невдалих спроб розібратися власними силами, люди звертаються в сервісний центр Apple за консультацією. Варто відзначити, що це правильне рішення, адже такі питання зазвичай вирішуються протягом години, і коштують символічних грошей (з практики СЦ Apple " BashMac »).

Найчастіші звернення:

  • Потрібна консультація фахівця Apple MacBook. Типові ознаки несправності: будь-які нестандартні, складні для користувача питання по налаштуванню macOS , Програм, сервісів. Необхідні роботи: консультація фахівця, допомога клієнту в рішенні його питання з MacBook.

Наостанок варто згадати про те, які ще важливі питання турбують власників ноутбуків Apple. Так, особливою популярністю користуються послуги лазерного гравірування на клавіатурі MacBook (Кирилиця), заміна батареї на MacBook, профілактична чистка від пилу, і інше