Як вибрати купити планки оперативної пам'яті для ПК і ноутбука

  1. Як підібрати і купити планки оперативної пам'яті
  2. Інтерфейс оперативної пам'яті
  3. Форм-фактор оперативної пам'яті
  4. Частота оперативної пам'яті
  5. Об'єм оперативної пам'яті
  6. Виробник оперативної пам'яті

Всім хочеться, щоб комп'ютер або ноутбук літав, чи не зависав і не гальмував. Бюджетний варіант досягнення цієї мети - оптимізація системи. Це не завжди ефективно. А практичний спосіб добитися швидкості - це купити планки оперативної пам'яті (ОЗУ).

Видів ОЗУ багато. Звідси виникає утруднення у виборі. У цій статті я розповім, як правильно підібрати і купити планки оперативної пам'яті свого комп'ютера або ноутбука.

Це вам теж буде цікаво:

Як підібрати і купити планки оперативної пам'яті

Критерії вибору оперативки в ноутбук відрізняються від критеріїв для стаціонарного комп'ютера тільки фізичним розміром. У ноутбуці модулі ОЗУ поменше, коротше. Так що в цілому методика вибору однакова.

До речі, в сучасних системних блоках теж можуть бути оперативні модулі, такі ж, як зазвичай бувають в ноутбуках. Це робиться з метою економії простору.

Якщо ви вирішуєте, які купити планки оперативної пам'яті, то найрозумнішим і правильним способом буде звернутися до сайту розробника вашої материнської плати. Саме там буде докладний і правдивий список всіх рекомендованих модулів ОЗУ, які вам підійдуть. Але там все буде, швидше за все, не російською мовою, і все одно, не всі моменти виявляться зрозумілими. Тому розглянемо, за якими параметрами відрізняються моделі оперативної пам'яті.

Інтерфейс оперативної пам'яті

Оперативні пам'яті відрізняються за своїми інтерфейсів - кількість контактів і місцем розташування паза, вирізу. Існує кілька видів інтерфейсів ОЗУ. Які саме вам купити планки оперативної пам'яті, підкаже сайт розробника материнської плати, маркування на старій оперативці (якщо така є, якщо ви вирішили поапгрейтіть комп), або спеціальний софт.

DDR, DDR2, DDR3 - це види інтерфейсів ОЗУ. Існує ще кілька малопоширених. Всі вони відрізняються один від одного фізично, відповідно, купивши неправильну ОЗУ, ви не зможете її вставити в свою материнську плату. Також є відмінності і електричні, тому навіть не намагайтеся впихнути.

Мабуть, це самий головний параметр, який слід дізнатися перед тим, як купити планки оперативної пам'яті.

Форм-фактор оперативної пам'яті

Це якраз те, що відрізняє оперативну пам'ять стаціонарного комп'ютера від переносного ноутбука. І побачивши свою оперативку один раз, ви точно дізнаєтесь, якого вона формат-фактора.

Є два види - DIMM і SO-DIMM. SO-DIMM коротший, відповідно, для ноутбуків. DIMM - для системних блоків.

Переплутати неможливо.

Частота оперативної пам'яті

Частота повинна підтримуватися материнською платою і процесором (знову ж таки, кращий варіант це дізнатися - подивитися на сайті виробника або на маркуванні старої ОЗУ). Частота вказуватися після інтерфейсу. Наприклад, DDR3-1333, де 1 333 - це частота в мегагерцах.

Частота оперативної пам'яті визначає швидкість передачі даних, тобто її швидкодію. Але значно швидше працювати комп'ютер від цього не стане. Вибирати оперативну пам'ять з правильною частотою необхідно. Не варто гнатися за більш високою частотою, якщо материнська плата і процесор її не підтримують.

Якщо в материнську плату, яка підтримує велику частоту, підключити оперативну пам'ять не так часто, то материнська плата буде працювати, не використовуючи повністю свій ресурс. Якщо в материнську плату, яка підтримує маленьку частоту підключити оперативну пам'ять з більшою частотою, то оперативна пам'ять не покаже повністю свій ресурс. Крім того, в обох випадках велика ймовірність виникнення різних помилок в роботі ОЗУ.

Тому вкрай важливо визначити частоту, на якій може працювати ваша материнська плата і процесор і купити планки оперативної пам'яті відповідно їй.

Пам'ятайте, що якщо у вас кілька модулів оперативної пам'яті в комп'ютері, і вони на різній частоті, обидва модуля будуть працювати на тій частоті, яка найнижча.

Об'єм оперативної пам'яті

Це обсяги, які збільшують продуктивність комп'ютера. Чим більше тим краще. Часи, коли обсяг оперативної пам'яті вимірювався мегабайтами, давно пройшли, і тому тепер вони в гигабайтах.

Обсяг ОЗУ теж вказується на корпусі в маркуванні зазвичай перед інтерфейсом 4GB DDR3 - значить 4 гігабайти мізків.

Таймінг оперативної пам'яті

Таймінг - це чергова мутна річ, яка вам зустрінеться при виборі оперативно пам'яті. І я не буду на ній сильно заморочуватися, тому скажу тільки три речі.

Перше - чим менше таймінг, тим краще, тим швидше буде працювати.

Друге - всі оперативні пам'яті в комп'ютері повинні бути з однаковим таймингом.

Третє - таймінг на корпусі ОЗУ маркується CL. Наприклад, CL 9-9-9-24.

Наприклад, CL 9-9-9-24

Виробник оперативної пам'яті

Такі бренди, як Kingston, OCZ і Corsair зарекомендували себе як найкращі у виробництві модулів оперативної пам'яті. Бажано, щоб в одному комп'ютері були встановлені модулі від однієї і тієї ж фірми.
Такі бренди, як Kingston, OCZ і Corsair зарекомендували себе як найкращі у виробництві модулів оперативної пам'яті

Є й інші параметри, за якими відрізняються модулі оперативної пам'яті, але вони незначні.